Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ołówkowaty stolec i krew na papierze toaletowym


Gość lidka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Mam pewien problem. Co jakiś czas (jakoś raz na 2 tygodnie) na papierze toaletowym po wypróżnianiu zauważam malutkie kropki krwi. Czasem długo ich nie ma, a czasem się pojawiają. Częto mam też rozwolnienie, ale ja na to nie zwracam uwagi, bo zawsze miałam jak się czymś stresowałam. Dodatkowo jakieś kilka dni temu zauważyłam, że mam (też nie zawsze) tzw. *ołówkowate stolce*, wcześniej mi sie to nie zdarzało. Bardzo sie boję, że to coś poważnego, aż nie mogę wpisać tego słowa na r... :( Powinnam iść do lekarza (strasznie się wstydzę, mam 20 lat tylko)? Jeśli tak to do jakiego? Gastrolog, proktolog, chirurg, internista? Czy to obojętne? Do internisty musiałabym długo czekać, a np. do proktologa mogę iść prywatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa niepokojace objawy, niestety tzw.ołowkowate stolce moga towarzyszyc zmiana nowotworowym, ale nie koniecznie. Proponuje jak najszybciej udac sie do swojego lekarza rodzinnego,on pokieruje lub ewentualnie do chirurga lub proktologa jezeli jest taki w twojej miejscowosci.Proponuje zrobic tez podstawowe badania z krwi.A reszte zleci lekarz.....Pamietaj wczesniej wykryta zmiana bywa skutecznie wyleczona.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą to być hemoroidy. Najlepiej jak udasz się do lekarza, skoro do internisty musisz długo czekać a do proktologa możesz iść wcześniej to udaj się do tego specjalisty, bo internista i tak pewnie odesłałby Cię do proktologa. Ja też wstydziłam się iśc do proktologa, ale jakoś przełamałam strach i wstyd. Po rozmowie lekarz zbadał mnie przez odbyt, musiałam wypiąć tyłek. Nie było tak strasznie, lekarz był uprzejmy i delikatny. Teraz wybierając się do proktologa nie odczuwam ani wstydu ani strachu, przecież nikt nie wybiera choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×