Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja opisu USG jamy brzusznej - czy to może być krwiak śledziony?


Gość Marzena z Bytomia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marzena z Bytomia

Jako kompletny laik nie potrafię niestety rozszyfrować opisu badania USG i tego co on potencjalnie moze oznaczać. Obawiam się,ze może to być krwiak śledziony,ale chciałabym skonsultować to ze opinią lekarza specjalisty na tym portalu. Fragment opisu USG (zostało przepisane z zachowaniem oryginalnej treści i formy): *Śledziona o wymiarach 90 x 59 mm o niejednorodnej echogeniczności jej zewnętrzne obrysy znajdujące się podtorebkowo jest wyraźnie mniejsza w porównaniu do części przyśrodkowej. W badaniu PD część zewnętrzna ma wyraźnie mniejszy przepływ naczyniowy - obraz jest niecharakterystyczny (stan po urazie?)* Nadmieniam, że nie doznałam raczej żadnego silniejszego urazu w tym miejscu. Od ok 3 miesięcy od czasu do czasu odczuwam ból w okolicy lewej strony jamy brzusznej (teraz już wiem,że jest to *sprawka* śledziony najprawdopodobniej). Wiązałam to z występowaniem stresu, później ból pojawiał się również w neutralnych - niestresowych sytuacjach. Chciałabym wiedzieć czy w tej sytuacji mogę prowadzić aktywny (uprawianie sportu) tryb życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×