Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból żołądka nasilający się po jedzeniu i wysiłku fizycznym


Gość Sonia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pod koniec czerwca miałam wycięty pęcherzyk żółciowy metodą laparoskopową. Wszystko przebiegało pomyśle-operacja,okres pooperacyjny. Minęło już sporo czasu, ale nadal utrzymuję dietę wątrobową, gdyż znacznie lepiej się czuję przestrzegając tej diety. O kilku tygodni miewałam chwilowe boleści w okolicy wyciętego woreczka, a także w okolicy trzustki. Przez jakiś czas był spokój i znowu. Od trzech dni nie czuję się najlepiej *myślałam, że jest to spowodowane miesiączką, ale nie*. Mam wrażenie *męczenia* takiego jak przed atakami kamicy, a po chwili ucisk w okolicy trzustki i miejsca po wyciętym woreczku (nasila się on po zjedzeniu jakiegokolwiek posiłku oraz przy większym lub dłuższym wysiłku). Dzisiaj byłam u lekarza pierwszego kontaktu i stwierdził, iż jest to coś związane z żołądkiem, a wysiłek nie ma nic wspólnego z boleściami trzustki. Przepisał mi Ortanol 20 Plus (2 tabl.rano na czczo przez 5 dni a potem po 1 tabl.na czczo przez 8 tygodni). Powiedział że jest to taka choroba której nie idzie wyleczyć na stałe, i że po tych 8 tygodniach będzie trzeba lek odstawić a boleści mogą powrócić. Mówił także że te tabletki zapisał mi tak *awaryjnie*, gdyż przydałaby się gastroskopia ale z pewnych względów jest ona u mnie nie wykonalna *na żywca*. Powiedział też, że jeśli w trakcie brania tych tabletek bóle choć odrobinę ustąpią, tzn.iż miał rację z tą chorobą, a jeśli nic nie wykryje to zleci przeprowadzenie gastroskopii pod uśpieniem. Doktor później przeprowadził ze mną krótki wywiad na temat jaką jestem osobą pod względem wegetatywnym (były to pytania kontrolne, gdyż to była moja pierwsza wizyta po przepisaniu od innego lekarza rodzinnego). Dodał, iż jestem osobą nerwową, chociaż wcale tego po mnie nie widać i nawet tego nie odczuwam.. Ale chciałabym się dowiedzieć co oznaczają te boleści na szerokości właściwie całego przewodu pokarmowego..a zarazem jaką *chorobę* mój lekarz przewiduje? z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Acha, zapomniałam dodać iż mam 17 lat..niecałe 18. Oraz że nie palę, nie piję, bez nałogów, nie piję gazowanych napojów, przede wszystkim unikam tłuszczów, a także słodyczy..i jak już wspomniałam przestrzegam diety wątrobowej. Miałam robiony test na helicobacter*a, ale wykazało , że wszystko w porządku i nie ma żadnych zmian. Bardzo proszę o jak najwięcej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×