Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek o mieszanej echogeniczności w płacie tarczycy


Gość Irena

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłam usg tarczycy, wyniki są następujące: Prawy płat 58*17*25 mm obj. 12,8 cm3. Lewy płat 64*29*34 obj. 33,0 cm3. Objętość tarczycy 45,8 cm3. Najmniejsza szerokość tchawicy 12 mm. W środkowej części prawego płata guzek o mieszanej echogeniczności i wym. 6*4*6 mm.. Poza tym w prawym płacie kilka drobnych guzków śred. do 3 mm. W górnej części lewego płata guzek o obniżonej mieszanej echogeniczności i wym. 15*7*14 mm z dobrze unaczynioną torebką i dość dobrze unaczynionym miąższem. Wsk. BAC. W środkowej części lewego płata guzek o mieszanej echogeniczności i wym. 32*20*31 mm ze zmianami zwyrodnieniowymi i dobrze unaczynioną torebką. W dolnej części płata guzek o mieszanej echogeniczności i wym. 33*28*38 mm. Dolny biegun lewego płata sięga do wysokości górnego brzegu obojczyka. Echogeniczność tarczycy w normie. Ukrwienie płatów i prędkości przepływów w granicach normy. Okoliczne węzły chłonne bez zmiaan. Moje pytanie brzmi: Co ten wynik z badania usg oznacza? Na czym polega badanie BAC i czy je zrobić? Czy muszę wykonać badanie biopsji guzka o wym. 15*7*14 mm? Czy to jest stan nowotworu? I w ogóle co dalej mam robić? Za udzielenie odpowiedzi serdecznie dziękuję i oozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×