Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekły ból pod żebrem po jedzeniu


Gość Paula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój problem dotyczy przewlekłego bólu w prawym podżebrzu. Bóle towarzyszą mi od miesiąca, nie są one ciągłe, pojawiają się najczęściej po spożyciu jakiegoś pokarmu, ale też nie zawsze, czasem także bez powodu. Jakieś 3 tygodnie temu brzucha nie mogłam nawet dotknąć, gdyż w okolicy wątroby czułam jakbym miała wielkiego siniaka. Byłam już u lekarza rodzinnego, który zlecił badania krwi i moczu, w tym także próba wątrobowa. Wyniki mam dobre, jedynie żelaza mam zbyt mało, ale już od ponad roku cierpię na anemię. Miałam robione USG dolnej części brzucha u ginekologa, za dwa tygodnie czeka mnie badanie USG całego brzucha. Zaznaczam także, że ból w podżebrzu rozpoczął się dopiero 3 tygodnie temu, wcześniej był on zmienny, raz bolała dolna część brzucha, a przez kilka dni miałam także okropne bóle pleców. Lekarz rodzinny już ma mnie powoli dosyć, gdyż twierdzi, że nic mi nie dolega, powinnam się jedynie porządnie wyspać, ale wysypiam się, mam wakacje. Proszę o pomoc, bo ból zaczyna się robić męczący, nie jest on bardzo mocny, a jego typ określiłabym jako tępe ukłucia. Dodam też, że mam niespełna 16 lat i nie miałam nigdy większych problemów zdrowotnych, należę do grona osób, które są podatne na stres i może faktycznie ostatnimi czasy ten stres mógł się u mnie pojawić, ale staram się odprężyć i nie przejmować niczym. Czytałam także sporo na temat zespołu jelita drażliwego, czy jest możliwość, że choruję na tę przypadłość ? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×