Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Asia z Kamiennej Gór

Przepuklina po zabiegu laparoskopowym pęcherzyka żółciowego?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Asia z Kamiennej Góry
W zeszłym tygodniu usunięto mi pęcherzyk metodą laparoskopową. Dzisiaj zdjęto mi szwy. Od 2-3 dni zauważyłam przy bliźnie pępkowej z prawej strony zgrubienie wielkości połówki śliwki. Widać je tylko gdy stoję. Nie boli mnie, ani nie daje żadnych innych objawów. Lekarz, który ściągał mi dzisiaj szwy nic nawet nie zauważył, a ja zapomniałam zapytać co to może być. Dodam, że nie dźwigam, nie przemęczam się ale bardzo dużo spaceruję. W piątym dniu po zabiegu miałam znów atak kolki i mocno wymiotowałam, Czy to może być przyczyna powstania tego zgrubienia? Czy to groźne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
To zgrubienie pod blizną to prawdopodbnie sfałdowana powięź w czasie jej zszywania po zabiegu. Powoli ta struktura powinna mięknąć i zanikać. Tkanki po operacji zaadoptują się i szwy wrosną się. Jednak należy udać się do chirurga na kontrolę, aby nie przegapić powstającej przepukliny okołopępkowej w bliźnie pooperacyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.