Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz pod prawym sutkiem po uderzeniu


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 14 lat i ponad 2 tyg. temu uderzyłem się o szafkę w miejscu prawego sutka, tego samego dnia czułem tam ból, a potem zacząłem wyczuwać niedużą *kulkę* pod sutkiem. Ta *kulka* spłaszczyła się i teraz jest wielkości całego sutka. Byłem z tym u lekarza rodzinnego, zbadał mi to i chciał żebym poszedł do chirurga i, że będę miał USG brzucha - nie zgodziłem się (mama też) na to z powodu dużej ilości prześwietleń w ostatnim czasie (sportowy tryb życia). Bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USG jest całkiem bezpiecznym badaniem, które nie polega na napromieniowaniu ciała (trzeba było spokojnie zgodzić się na to badanie). Takie badania wykonuje się nawet u kobiet w ciąży, więc nie ma USG żadnego szkodliwego działania. Trudno mi określić czym jest dokładnie ta zmiana bez bezpośredniego badania. Na pewno musi Cię zbadać chirurg. Może ta zmiana jeśli powstała po uderzeniu jest krwiakiem, który nie może ulec samoistnemu wchłonięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Źle to wcześniej napisałem - dostaliśmy skierowanie do chirurga, ale powiedzieliśmy, że raczej go nie wykorzystamy. Napisałeś/napisał pan, że NIE może ulec samoistnemu wchłonięciu, a gdzie indziej czytałem, że włókniak, krwiak itd. właśnie ulegają wchłonięciu, więc sie tak tym nie przejmowałem. Co mnie też dziwi to to, że się zmniejsza i rośnie - np. teraz prawie go nie ma, a zwykle rano znowu jest duży. Skoro wg. ciebie/pana będzie trzeba mu pomóc w zniknięciu to znaczy, że czeka mnie też jakaś operacja - mógłbym prosić o szczegóły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×