Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypadająca śluzówka z odbytu u dziecka


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Przy parciu pod koniec wypróżniania lub przy pustym odbycie córce 6 lat wysuwa się z odbytu (tylko w momencie parcia)śluzówka. Jest to efektem silnego zaparcia. Przypomina to łechtaczkę. Wysuwa się na około 6 mm.Nie ma żadnych dolegliwość z tym związanych. Wcześniej leczona maścią proctosedan - 8 miesięcy temu po stosowaniu czopków glicerynowych miała wewnątrz nabrzmiałą śluzówką, lekarz orzekł, że to zapalenie. Wypróżnia się regularnie.Leczona już 6 miesięcy, a to nadal się wysuwa.. Co z tym począć?! Jak długo czekać aż śluzówka się na tyle umocni, że przestanie to samo wychodzić? Ostatnio badana była per rectum na początku czerwca, lekarz wykluczył hemoroidy, ale jakoś nie jestem przekonana. USG też ok. Czy powinnam przestać się przejmować? Może tak być fizjologicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tym począć? - skoro nie ma z tym stanem związanych żadnych dolegliwości to wystarczająca jest obserwacja, nie ma potrzeby leczenia tego stanu Jak długo czekać aż śluzówka się na tyle umocni, że przestanie to samo wychodzić? - czasami może to potrwać jeszcze przez kilka lat Czy powinnam przestać się przejmować? Może tak być fizjologicznie? - raczej jest to tylko taki fizjologiczny naddatek śluzówki skoro nie są to żylaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moja córeczka ma 19 miesiecy,4 tygodnie temu zagoraczkowała nam w nocy a rano miała rozwolnienie.W tedy poraz pierwszy wyszła jej śluzówka odbytu,były to również jej początki z nocnikiem.Strasznie sie tym przejełam i doczytałam się w internecie że może zbyt długo siedziała na nocniku.Póżniej zaczeła wstrzymywać kupe ,myślę że odczuwała jakiś ból bo nie chciała robić kupki.Przy zaparciach zaczeła jej wypadać kolejno po każdej kupie.Byłam u lekarza ale nic mi nie powiedział ciekawego,mieszkam w irlandii może nie zrozumniałam czegoś,córcia dostała lek aby stolec był miększy.Dwa razy ją przetrzymałam i zrobiła kupę w pieluchę nie jestem pewna ale zdaje mi się że wtedy śluzówka nie wyszła,ale dziś prosiła mnie o nocnik,biegała po domu i płakała wiec posadziłam ją na sedes i zrobiła kupkę ale śluzówka znowu wyszła.Co mam robić? jestem załamana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wła$nie jesteśmy po wizycie i chirurga bo synkowi też co się okazało wypada śluzówka i powiedział nam że żadne maści nie pomogą i tego się nie leczy. Jedyne na co kazał że jeżeli śluzówka wypadnie i się nie schowa to odrazu jechać na chirurgie i w takich przypadkach zakłada się szewek. Szymek choruje na to już dobre 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×