Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Samodzielne ściągnięcie gipsu po złamaniu guzowatości kości śródstopia


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponad 5 tygodni temu złamałam V kość śródstopia. Rozpoznanie: Złamanie guzowatości V kości śródstopia prawego. Miałam założony lekki gips na okres 5 tygodni, po czym miałam się zgłosić do Poradni ortopedycznej na ściągnięcie. Niestety mam gips już 4 dni dłużej niż powinnam a nigdzie nie chcą mnie przyjąć, ponieważ nie ma miejsc a ja nie jestem zarejestrowana. Mogę się zarejestrować, ale wolne miejsca są za ok 2 miesiące (oczywiście od samego początku od założenia gipsu dzwoniłam, pytałam, próbowałam się rejestrować, ale ciągle byłam *odsyłana z kwitkiem*).Jestem w podbramkowej sytuacji, ponieważ nie mogę się doprosić o ściągnięcie gipsu w państwowej placówce , skończyły mi się już zastrzyki przeciwzakrzepowe, prywatnie mnie w tej chwili nie stać... Chciałabym ściągnąć ten gips sama, ale boję się że mogę sobie zaszkodzić. Chciałam się dowiedzieć czy mogłabym np. zrobić sobie prywatnie samo zdjęcie rtg i jeżeli jakiś lekarz by oglądnął i stwierdził że kość jest dobrze zrośnięta, to czy taka informacja wystarczyłaby żeby samodzielnie sobie ściągnąć gips bez żadnych komplikacji? Bardzo proszę o szybką odpowiedz. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prywatnie nie można wykonać zdjęcia RTG. Można jeszcze próbować szczęścia u lekarza rodzinnego by zlecił RTG. Samemu nie radzę ściągać gipsu z powodu, ze może nie być uzyskany pełny zrost kości. Uważam, ze najlepiej byłoby zrobić porządną kłótnię w rejestracji. Śmiem twierdzić ze w dniu założenia gipsu powinna mieć Pani zapewnione skierowanie do poradni ortopedycznej oraz przypisany termin. Może jeszcze Pani pójść do poradni i jakoś próbować porozmawiać z lekarzem np kiedy wyjdzie z pokoju lub poczekać aż ostatnia osoba wyjdzie od lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×