Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesna i zaczerwieniona grudka na prąciu


Gość Michal

Rekomendowane odpowiedzi

Bynajmniej rok temu u podstawy członka pojawiła mi się mała grudka (około 1-2 mm średnicy, lekko bIaława) jednak po przejrzeniu kilku tematów na forum uznałem, że jest to prosak, czyli zatkany gruczoł łojowy, jednakże dzis rano (15.08.2011) tuż po obudzeniu wyczułem lekki ból w tej okolicy właśnie z niej emanujący, a ona sama okazała się zaczerwieniona i kilka razy większa (około 6 mm średnicy) i o ile ból normalnie ledwo da się wyczuć to przy dotknięciu jest on mocniejszy, choć wciąż niewielki. Kilka informacji o mnie, które mogą pomóc w diagnozie: Mam 16 lat, prowadzę higieniczny tryb życia, od jakiegoś czasu nie miałem do czynienia z masturbacją. Ważne może być też to, że od wczoraj znajduje się w Chorwacji, co także czyni moją wizytę u lekarza bardziej kłopotliwą. Miałem okazję już brać kąpiel w morzu. Cały dzień chodziłem też w spodniach do pływania o wewnętrznej siatce która delikatnie otarła mi wczoraj członka, lecz bez widocznych oznak. Z góry dziekuję za odpowiedź, mam nadzieje, że to nic poważnego, bo trochę uprzyksza mi to z dawna oczekiwany wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kilka tematów, które wskazywały by na kaszaka/prosaka w stanie zapalnym, jeżeli tak jest to zalecana jest operacja chirurgiczna jednak w mojej sytuacji było by to bardzo kłopotliwe (większość tutejszych nawet nie mówi po angielsku przez co komunikacja była by ciężka), problem tkwi w tym że wracam dopiero za 2 tyg... Czy mogę to tak zostawić na ten okres? Obejdzie się bez konsekwencji? Nie jestem też pewien czy to właśnie to co zdiagnozowałem, bo jestem tylko nastolatkiem z dostępem do nie do końca rzetelnego źródła wiedzy jakim jest internet. Pilnie proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×