Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja tarczycy przy obficie unaczynionych zmianach w tarczycy


Gość Elzbieta

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze,pisałam do Pana by mi Pan objaśnił usg mojej tarczycy - tyt. Obficie unaczynione zmiany w tarczycy* i nie dodzekałam się odpowiedzi. Moze mi Pan to objaśnic, czy koniecznie muszę ja operowac? Czy schodzenie tarczycy do mostka jarzmowego jest bardzo zagrażające mojemu zdrowiu lub życiu? Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi Pan to objaśnic, czy koniecznie muszę ja operowac? - o tym musi zadecydować endokrynolog, wszystko zależy od tego jak liczne są te zmiany, jakiej są wielkości, czy była wykonana biopsja tych zmian, jakie są wyniki badań poziomu hormonów tarczycy we krwi Czy schodzenie tarczycy do mostka jarzmowego jest bardzo zagrażające mojemu zdrowiu lub życiu? - zagrożenie może stanowić zejście tarczycy poza mostek, w głąb śródpiersia, dochodzenie do mostka nie zagraża w niczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, wymiary podawałam w poprzednim pyt., ale cytuje ponownie: Prawy płat: 59x37x110mm/V ok.120ml/ Lewy płat: 14x11x22mm/V ok.1,7ml/ Wprawym płaciedwie zmiany ogniskowe, w części górnej płata, o niejednorodnej echog. typ unaczyniania mieszany, o wym 47x32x45mm, w dolnej części płata o niejednorodnejechog., ze zmianami wstecznymi, typ unaczynienia mieszany,b.obfity, o wym.59x37x59mm. W płacie lewym zmiana ogniskowa o obniżonej echog., typ unacz. mieszany, obfity o wym,14x11x13mm. Obie zmiany obficie unaczynione do BAC. Węzły chł. nie powiększone. Wniosek: Wole guzowate przemieszczające tchawicę , V gruczołu ok.120ml. Co to są te zmiany wsteczne ? Biopsja cienkoigłowa ABC - BACC płata prawego tarczycy- wynik badania histopatologicznego: Krew oraz pojedyńcze, rozproszone komórki nabłonka pęcherzykowego bez cech atypii.* Poziom TSH 2,25 mlU/I. TSH wykonuje co pół roku i mniej więcej jest takie samo. Jest to podobno wole obojętne. Endokrynolog radzi mi zabieg operacyjny, ale ja się waham. Proszę pana o wyjaśnienie czy te zmiany są niebezpieczne? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×