Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kamienie w pęcherzyku żółciowym


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu zaczal pobolewac mnie lewy bok, pod lewym podzebrzem. Zrobilam usg i okazalo sie, ze sa zlogi w pecherzyku zolciowym. Jednak znajomy lekarz powiedzial mi, ze chirurg usuwa takie zlogi, gdy boli brzuch. Mnie jednak brzuch nie boli. Co prawda wczesniej bol byl nieznosny, niekiedy w dzien i w nocy lecz teraz zdarza sie to sporadycznie. Poza tym nie boli mnie brzuch, tylko wlasnie tyl, pod lewym podzebrzem. Zatem czy w tym wypadku bedzie konieczna operacja i usuwanie kamieni wraz z pecherzykiem zolciowym? Przyznam, ze obawiam sie tego. Moze mozna sprobowac innej metody np. zmienic diete?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, żeby w tym przypadku przebadał Panią chirurg i on zadecydował o dalszym sposobie postępowania. Czasami bóle związane z kamicą pęcherzyka żółciowego mogą promieniować aż na druga stronę jamy brzusznej lub do pleców. Jedynym sposobem leczenia kamicy pęcherzyka żółciowego objawowej jest usunięcie pęcherzyka żółciowego. Myślę, że raczej będzie trzeba poddać się zabiegowi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbija się laserem kamieni w przewodach żółciowych. Kamienie z przewodów żółciowych można usunąć za pomocą techniki ERCP. patrz strony: http://www.sages.org/publication/id/PI05P/ http://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopowa_cholangiopankreatografia_wsteczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie moja mama(50 lat) ma stwierdzone kamienie żółciowe. Czy taka dolegliwość ma wpływ na zawartość holesterolu w organizmie w tej chwili ma 350. Boi się operacji, bo ma obawy, że oprócz kamieni może być coś jeszcze(np. rak). Jak to zrobić żeby było bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! W przypadku stwierdzonej kamicy pęcherzyka żółciowego oraz występujących w związku z tym dolegliwości należy udać się do specjalisty chirurga. Lekarz po zbadaniu oraz interpretacji badań dodatkowych może zadecydować o kwalifikacji do operacji cholecystectomii lub leczeniu zachowawczym. W przypadku wizyty w ramach NFZ konieczne będzie skierowanie od lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×