Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ćwiczenia na siłowni przed operacją przepukliny pachwinowej


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koło 1,5 miesiąca temu miałem problem z pachwiną bolała mnie przy większej aktywności fizyczne ,trenuję piłkę nożną pół-profesjonalnie.Ból czułem w okolicy pachwiny jak i brzucha na samym dole. Poszedłem z tym prywatnie do dość dobrego ortopedy w Krakowie prywatnie stwierdził,że mam problem z pachwiną (naciągnięty przyczep przywodziciela) i jeśli ćwiczenia i rehabilitacja nie pomoże przez 4 tygodnie będzie trzeba to zoperować. Wtedy też zbadał mnie od razu chirurg i stwierdził,że robi mi się przepuklina i będzie trzeba to zoperować jeśli chce grać w piłkę. Teraz moje pytanie jest takie operację mam 17października metodą(Przepuklina pachwinowa- laparoskopowo sposobem TEP (zewnątrz otrzewnowo) więc za około 2 miesiące czy w tym czasie mogę trenować z klubem i ćwiczyć na siłowni górne partię mięśni klatkę,barki, biceps, plecy?? czy to jakoś nie pogorszy tej mojej przepukliny. Mam taki pas na brzuch,który staram się zapinać poniżej brzucha. Proszę mi napisać czy mogę tak trenować jak napisałem i czy to nie pogorszy tej mojej przepukliny czy to nie spowoduje do uwięźnięcia tej przepukliny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w tym czasie mogę trenować z klubem i ćwiczyć na siłowni górne partię mięśni klatkę,barki, biceps, plecy? - tak, można czy to jakoś nie pogorszy tej mojej przepukliny? - jeśli ćwiczenia nie będą zwiększać ciśnienia w jamie brzusznej to nie pogorszy to stanu przepukliny pachwinowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej a proszę mi jeszcze powiedzieć czego mam unikać jak mam ta przepuklinę? bo napisał pan,że mam nie zwiększać ciśnienia w jamie brzusznej czyli odpadają ćwiczenia na mięśnie brzucha i co jeszcze ograniczyć? a np jeśli ćwiczę klatkę i czasami zrobi podczas tego ćwiczenia napięcie mięśnia brzucha to nic złego się nie dzieje? Operację mam za 2 miesiące sposobem laparoskopowo sposobem TEP (zewnątrz otrzewnowo) według lekarza,który będzie mi przeprowadzał tą operację powiedział,że po 3 tygodniach będę mógł zacząć trening z pełnym obciążeniem co pan na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×