Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonwalescencja po dwóch laparotomiach


Gość Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 28 lat. W ciągu ostatnich 3 miesięcy miałam dwie laparotomie. Pierwsza - rozpoznanie: Krwawienie do jamy otrzewnej. Naderwanie otrzewnej okolicy zatoki Douglasa. Leczenie: Laparotomia zwiadowcza. Szyce otrzewnej. Hemostaza. Blizna pionowa (od pępka w dół). Po tym zabiegu kontrole u ginekologa wykazały początkowo płyn lub a później torbiel. Zgodziłam się na laparoskopie, która odbyła się 2,5 miesiąca po wcześniejszej laparotomii. Tym razem miałam znieczulenie w kręgosłup a nie narkozę jak wcześniej. W trakcie drugiego zabiegu okazało się że mam sporo zrostów po wcześniejszej laparotomii, co uniemożliwiło wykonanie laparoskopii. Lekarze rozcieli mnie w miejscu poprzedniej blizny. Usunięto mi część zrostów, a część zostawiono (na jelitach), gdyż nie miałam opróżnionych jelit (nie byłam przygotowana do laparotomii ale do laparoskopii). W trakcie zabiegu podano mi Hyalobarrier Gel (zakupiłam go przed zabiegiem). Będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi: 1. Czy grozi mi niedrożność jelit? Jeśli tak to co się z tym wiąże? (zalecenia i przeciwskazania) 2. Jak długo powinnam nosić pas pooperacyjny. 3. Kiedy mięśnie będą całkowicie zrośnięte? Kiedy mogę zacząć ćwiczyć mięśnie brzucha? W jaki sposób mogę pomóc przeciętym mięśniom wrócić do &#8216*formy&#8217*? 4. Jak długo nie mogę nosić ciężkich rzeczy i ile kg maksimum będę mogła dźwigać? 5. Czy są jakieś przeciwwskazania abym chodziła w butach na obcasach? 6. Czy nową bliznę mogę naświetlać lampą z Ceptera? Jeśli tak to jak często? 7. Czy sądzi Pan iż Hyalobarrier Gel zapobiegnie powstaniu nowych zrostów ? Czy przyjmowanie tabletek z kwasem hialuronowym może wpłynąć pozytywnie na mój organizm ? 8. Jak pozostawione zrosty na jelitach mogą wpływać na mój organizm? 9. Proszę też o przetłumaczenie: Treviso pelis minors. Deliberato adhesionum. Analgesia regonalis. Pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×