Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szanse rozwinięcia się raka prącia u nastolatka


Gość Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat i niestety od 6. albo 7. roku życia się masturbuję. W dzieciństwie robiłem to z różną częstością, później coraz częściej, ale nie więcej niż 3 razy dziennie, często tylko raz dziennie, a ostatni rok tylko ok. 2 razy w weekend. Teraz przestałem, zerwałem z rozpoczynającym się uzależnieniem i już się nie masturbuję od 3 tygodni. Bardzo przestraszyłem się, gdy przeczytałem, że wczesna aktywność seksualna i m.in. stulejka, którą mam chyba od dziecka, powodują raka prącia. Mam również nieco przechylonego prącia w prawo, a także przez kilka miesięcy nieprzyjemny zapach z genitaliów, który ustąpił 2 miesiące temu, ale czytałem, że te 2 objawy również są skutkiem stulejki. Było również napisane, że rak występuje niezwykle rzadko i najczęściej tylko u ludzi starszych, ale ja i tak się boję. Bałem się do tego stopnia, że nabawiłem się nerwicy histerycznej i cierpiałem na nawracające przez ok. 2 tygodnie bóle jąder, głównie prawego, później pojawił się lekki ból/dyskomfort prącia. Teraz bóle ustąpiły, prawie się nie pojawiają. Byłem na usg jąder, nie wykazały żadnych zmian czy guzków, tylko trochę więcej płynu w prawym jądrze. Odwiedziłem również urologa, dostałem antybiotyk. Jutro idę do dermatologa, bo zauważyłem u siebie białawe plamki czy krostki, głównie na dole prącia po obu stronach żyły dolnej, które pojawiły się jakiś czas temu, ale myślę, że to plamki Forcyde*a, które pojawiają się głównie w okresie dojrzewania. Dodam również, że nie mam żadnego owrzodzenia, grudek, guza, czy nacieku na penisie. Czy rak prącia może pojawić się w tak młodym wieku i czy powinienem się martwić? Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał 51

Sambym chciał wiedzieć bo też mam stulejkę od chyba 6 lat, mam. 15 lat więc też mam takie myśli. Ostatnio odwiedzam takie fora bo mam zamiar iść do urologa. Btw, jeżeli masz stulejke w tym wieku maści ani antybiotyki nie pomogą, tylko zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×