Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy lędźwi promieniujący do nogi u znerwicowanej osoby


Gość Izabella

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Mam 23 lata i nigdy nie miałam problemów z kręgosłupem. Nie jestem sportowcem, ani tym bardziej nie przeciążam się, gdyż z natury jestem słaba fizycznie i podnoszenie ciężarów wyżej 5 kg jest dla mnie ogromnym wysiłkiem. Jednakże około 12 lipca obudziłam się z bólem. Myślałam, że to kręgosłup. Ból następował tak: okolice lędźwi, na pośladek i promieniowanie na nogę. Kiedy chciałam się schylić następowała blokada jakbym nie mogła niżej nic zrobić. Smarowanie maściami nic nie pomagało, potem ogrzewałam. Wyczytałam na stronach internetowych i książkach o zdrowiu, że to objawy rwy kulszowej, gdyż ból promieniuje jedynie w stronę jednej nogi. Tym bardziej, że kiedy nagle nastąpił atak bólu to byłam po ogromnym stresie(obrona pracy magisterskiej, histeria, gorączki, biegunka, pogrzeb dziadka), a na dodatek przed poprzedzającym wydarzeniem(oblewaniem mgra), które to także mnie stresowało,plus problemy w związku. Jako, że jestem nerwowa i emocjonalna, podejrzewałam, że z tym jest związany ból. Potem w miarę jak się spokajałam ból mijał, albo zmniejszał się, stawał się znośny. Stosowałam gorczycę i maść końską, gorące kąpiele i witaminę B1 forte. Poszłam jednak do lekarza internisty dzisiaj i powiedział, że według niego to nie jest rwa kulszowa, a coś z jądrem miażdżystym. Nie pamiętam dokładnej nazwy, ale coś z przestawieniem, ze zmianą. Nie chcę kierować się tym co na forum wyczytałam tutaj, gdyż moje objawy rozmijają się nieco z objawami innych. Ja byłam w stanie znerwicowania, nie miałam wysiłku, nie spędzam całych dni siedząc i nie garbię się. W każdym razie dostałam recepte na Movalis i porade by iść do własnego lekarza rodzinnego, aby skierował mnie na prześwietlenie. Jestem hipochondryczką, więc już się denerwuję. Chciałabym wiedzieć co miał na myśli lekarz i jakie jest leczenie, na czym polega ta zmiana. Oraz czy może mieć rację, czy też jednak to rwa kulszowa. I chciałabym także wiedzieć po jakim czasie brania Movalisa odczuję poprawę.Pozdrawiam i oczekuję pilnie na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×