Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wirus HPV a ranki w odbycie i częste zatwardzenia i rozwolnienia


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie doktorze. Moja matka i ciotka, miały raka szyjki macicy. Ja z racji tego często robię cytologię i jak na razie wszystko jest w porządku. Ostatniego partnera miałam jak miałam 23 lata, 10 lat temu. Obawiam się tylko strasznie o mój odbyt, gdyż mam często zatwardzenia i rozwolnienia, często oddaję stolec kilka razy i piecze mnie w środku.Miałam kilka ranek w odbycie i to na wysokości zwieracza wewnętrznego, gdzie jest strefa przejściowa, co podobno budową anatomiczną odpowiada budowie szyjki macicy i dlatego homoseksualiści zapadają na ten rodzaj raka. Dodatkowo znałam jednego który na to umarł w wieku 45 lat. Czy hpv, o ile go mam może w takich warunkach, ranki, otarcia, miec środowisko do rozwoju raka? Jaka jest szansa że organizm go wyeliminował? Ten mój były chłopak sprzed 10 lat, przyznał się że był u prostytutki.A jak wiadomo one są zakażone. Czy taka osoba powinna robić jakieś badania np. cytologię odbytu? Czy palcem można sobie wyczuć w odbycie jakąś dysplazję? nie chcę za bardzo sobie tam grzebać, ale wiele razy musiałam z powodu zaparć i obawiam się że mogłam sobie to świństwo tam przenieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×