Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przygotowanie do laparoskopii pęcherzyka żółciowego


Gość Aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wyznaczony termin zabiegu usunięcia woreczka żółciowego metodą laparoskopową. Jak wygląda przygotowanie przed samym zabiegiem? Kiedy pacjent jest usypiany, chodzi mi o to czy najpierw jest usypiany a potem rozbierany i układany na stole operacyjnym, czy odwrotnie? Na forum przeczytałam że jeszcze na sali około godz. przed operacją otrzymuje się leki uspokajające tzw. *głupiego jasia*, czy to jest zawsze konieczne, czy można odmówić przyjęcia takich leków, chciałabym jechać na salę operacyjną całkiem świadoma. Nie boję się zabiegu tylko stresuję się tym że nie wiem co może mnie spotkać przed zabiegiem, po prostu stresuje mnie brak wiedzy. Chirurg który będzie wykonywał zabieg śpieszył się więc nie mogłam o wszystko zapytać. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda przygotowanie przed samym zabiegiem? - nie ma specjalnego przygotowania, do północy z reguły można jeść i pić, a potem na następny dzień idzie się do zabiegu Kiedy pacjent jest usypiany, chodzi mi o to czy najpierw jest usypiany a potem rozbierany i układany na stole operacyjnym, czy odwrotnie? - do zabiegu trzeba się rozebrać, dostaje się specjalną koszulę operacyjną, po zwiezieniu na blok jest się tam usypianym przed operacją otrzymuje się leki uspokajające tzw. *głupiego jasia*, czy to jest zawsze konieczne, czy można odmówić przyjęcia takich leków? - podaje się takie leki celem uspokojenia pacjenta, można jednak odmówić ich przyjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×