Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po wstawieniu blachy stabilizującej przy zwichnięciu stawu barkowo obojczykowego


Gość Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu doznałem urazu obojczyka podczas wypadku.Na wysokości barku pojawiła sięstercząca góla.Na izbie przyjęć lekarz stwierdził,że jest to*objaw klawisza* i niezbędna jest interwencja chirurgiczna.Po wykonaniu wszystkich prześwietleń opis lekarza brmiał:zwichnięcie III stopniaw stawie barkowo-obojczykowym lewym z uniesieniem dolnego brzegu obojczyka nad wyrostek barkowy łopatki.Wstawili mi blachę stabilizującą (wg lekarza to dobra i nowatorska metoda - może boleć przez 3-4 tygodnie,a za ok.pół roku blacha do usunięcia).Zalecono też noszenie trójkątnej chusty.Jestem 4 dni po zabiegu i boli masakrycznie i dodatkowo coraz bardziej bolą mnie mięśnie przedramienia i ramienia,aż dostaje przykurczy.Czy to normalny objaw? Bardzo proszę o ocenę tej całej kontuzji i zabiegu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwichnięcie jest o znacznym stopniu zaawansowania i leczenie tego typu w takim przypadku jest nader słuszne i właściwe. Co do bólu w tak wczesnym okresie pooperacyjnym to może występować i to o znacznym nasileniu. W takim przypadku radziłbym zastosować środki przeciwbólowe na stałe przez około 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×