Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak przepływu krwi przez zgrubiałą żyłę na bicepsie


Gość Bogusław

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bogusław

Dwa i pół miesiąca temu miałem zabieg chirurgiczny. Usunięto mi polipa strun głosowych. Po zabiegu i wybudzeniu ze znieczulenia ogólnego, podano mi dożylnie środek z powodu drętwienia dłoni i stóp. Kilka dni po, zauważyłem, że żyła powierzchniowa na bicepsie lewej ręki jest twarda z wyczuwalnymi grudkami. Po wizycie u lekarza rodzinnego zalecono mi stosowanie zastrzyków do brzucha ( Clexane 80mg/0,8 ml ), które przyjmowałem przez 10 dni. Po zakończeniu leczenia nie było żadnej poprawy, więc udałem się do chirurga, który stwierdził, że dalsze leczenie nie ma sensu, gdyż przez żyłę nie przepływa krew. Dodał też że tak to musi zostać. Czy nie ma możliwości wyleczenia tej żyły? I czy pozostawienie jej w takim stanie jest bezpieczne? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić co można jeszcze w tej sprawie zrobić bez bezpośredniego badania. Jeśli rzeczywiście doszło do całkowitego wykrzepienia naczynia żylnego z jego zamknięciem to już niestety nie da się nic zrobić. Tak zmienione naczynie nie stanowi żadnego zagrożenia, gdyż występują inne naczynia żylne, dodatkowe, które swobodnie odprowadzą krew żylną z kończyny górnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bogusław

Jakie badanie wykonać żeby stwierdzić, że doszło do całkowitego zamknięcia naczynia żylnego? Dodam jeszcze, że nieustannie odczuwam ból tej ręki. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×