Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pleców i drętwienie po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Krzysztof z Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof z Warszawy 40 lat

Witam 25 czerwca tego roku została wykonana u mnie plastyka przepukliny pachwinowej lewostronnej m. Lichtensteina. Zostałem wypisany ze szpitala na drugi dzień po zabiegu z zaleceniem unikania wysiłku fizycznego przez 3 tygodnie, kontrolą za 7 dni i zmianą opatrunku. Otrzymałem L4 do 20.07.2008r. W tej chwili jestem już po zdjęciu szwów i po jednodniowym pobycie w pracy. Z powodu narastającego bólu poszedłem do lekarza rodzinnego, który wystawił mi kolejne L4 do 25.07.2008r i skierowanie do chirurga. Moja praca wiążę się z jazdą samochodem i naprawą urządzeń kserograficznych. Na dzień dzisiejszy występuje u mnie ból w plecach, drętwienie lewego uda, kłucie w okolicach blizny pooperacyjnej i miednicy. Poza tym mam wrażenie okresowego powiększania się lewego worka mosznowego i bólu w jej okolicach, początku krocza. Czy jest to normalne, czy powinienem pojawić się u chirurga i czy nadal powinienem przebywać na zwolnieniu? Z góry dziękuję za odpowiedz Pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musi Pan iść na kontrolę do chirurga, aby sprawdził czy przypadkiem nie ma nawrotu przepukliny. Niestety bóle po plastyce przepukliny pachwinowej występują bardzo długo (podrażnienie nerwów w czasie szycia powłok), nawet kilka miesięcy w pojedynczych przypadkach. Na zwolnieniu lekarskim czasami pacjenci pozostają nawet do 3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×