Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Carcinoma papillare (typus follicularis) glandulae thyreoidae


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Mam 40 lat,2 lata temu urodziłam córeczkę, a rok temu badanie USG wykazało, że oba płaty mam całkowicie zaguzowane.Poddałam się badaniu biopsji, wynik był pozytywny dla mnie, czyli że próbka pobrana z największego guza była łagodna. ponieważ moje samopoczucie się pogarszało mój endokrynolog skierował mnie na operację tarczycy. Zabieg ten odbył się 8 czerwca tego roku.Wynik z badania histopatologiczne go niestety w lewym płacie...Struma nodosa. Strumitis chronica. Carcinoma papillare (typus follicularis). Guz zawiera zmiane pobraną prawie w całości w 3 skrawkach o wymiarach 15*10*10mm,otoczony torebką włóknistą zmiennej grubością, z naciekami w obrębie i poza nią. Widoczny jest zator nowotworowy w drobnym naczyniu krwionośnym w najbliższym sąsiedztwie. Topografii guza nie można określić, ponieważ przysłany materiał był rozfragmentowany....Otrzymałam skierowanie do dalszego leczenia w Gliwicach w Centrum Onkologii, udało mi się już być na takiej pierwszej konsultacji u Specjalisty Onkologa-radioterapeuty, który po badaniu USG odesłał mnie do mojego szpitala wojewódzkiego, w zaleceniach i we wnioskach napisał, że wskazane jest przeprowadzenie radykalizacji- usunięcia kikutów tarczycy (łączna objętość ok.5ml.)Udałam się z tą karta konsultacji do mojego szpitala, gdzie miałam przeprowadzony pierwszy zabieg usunięcia tarczycy i niestety chirurg, który mnie operował i jest zast.ordynatora odesłał mnie z informacja, że oni tego zabiegu radykalizacji kikutów tarczycy nie wykonują, a w GLIWICACH odesłali mnie do mojego szpitala, twierdząc, że chirurdzy sobie u nas z tym radzą. Po radykalizacji miałam od razu zarejestrować się na uzupełniające leczenie radiojodem w Gliwicach, na które też oczekuje się ok.3miesięcy...Nie wiem co robić, mam dwójkę dzieci, sama je wychowuję, wiem że czas płynie na moja niekorzyść, a ja zwykły człowiek nie znam swoich praw jako pacjent NFZ. Proszę o szybką poradę na temat mojego stanu zdrowia , a także na temat gdzie mogę się bezproblemu i strachu poddać radykalizacji kikutów tarczycy...Bardzo dziekuję za szybka odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×