Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarde guzy na całym ciele


Gość DANUTA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DANUTA Z KOZUCHOWA

mam wielki problem przed 10 mc pojawil sie na moim brzuchu pod skora twardy guzek,byl on srednicy ok 1 cm i kolorze rozowo sinym,po nie dlugim czasie pojawily sie kolejne ktore powiekszaja sie i przy przyciskaniu bola,zglosilam sie do lekarza i w konsekwencji mialam zrobiony zabieg usuniecia do badania histopatologicznego,po usunieciu jednego guza na calym ciele zaczely mi narastac w szalonym tepie kolejne,nawet przy odbycie w pachwinie pod pachami na brzuchu na plecach i na karku,co mnie bardzo martwi ze kilku lekarzy ogladajacych moje wyniki z badania histopatologicznego nic mi konkretnie nie mowia i nie informuja co nalerzy z tym robic,jedni twierdza ze sa to nie grozne wlokniaki,inni ze to amiany genetyczne,ze z tym nic sie nie robi,a mnie to niepokoi bo to w ciaz rosnie i jest tego coraz wiecej i wiecej,co mam zrobic i do kogo sie zwrocic o pomoc bardzo prosze mi pomoc mam 62 lata,pozdrawiam danuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to rozsiane nerwiakowłókniaki czyli objaw choroby genetycznej związanej z rozwojem niepohamowanym guzków na całym ciele wywodzących się z osłonek nerwowych. Niestety nie ma innej mozliwości leczenia tylko usuwanie tych największych dających dolegliwości metodą chirurgiczną. Nie ma na to żadnego lekarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×