Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesny przy nacisku okrągły guzek w okolicy pępka


Gość gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio w okolicach pępka w odległości na pół palca wzkazującego, w dolnych partiach brzucha, po lewej stronie po naciśnieciu wyczuwam okrągły guzek. Myślałam, że jest to spowodowane zblizajaca sie miesiaczką, lecz po pierwsze jest to umiejscowiona ze wysoko i zbyt blisko pępką bym mogła połączyc to z owulacją i komórką jajową, a po drugie guzek nie zniknął po miesiączce. Calkiem niedawno cos podobnego wyczuwałam w okolicy pachwiny lecz to pojawiało się przed miesiączką i zaraz po znikało. Tym razem ten guzek jest inny. Przy naciskaniu boli. przez ostatnie pół roku byłam na dietach odchudzających wiec moze ma to zwiazek? niepokoi mnie ten guzek, bo w mojej rodzinie chorowalo się na raka jelita. Nie zauważyłam bym wypróżniała się nieprawidłowo - może odrobinę częsciej, ale to przypisuje prawidłowej diecie, nie mam także gwałtownego spadku masy ciała, ale bywają momenty w których mnie mdli zwłaszcza po zjedzeniu posiłku. Czy to moga byc zalążki nowotworu? Mam dopiero 21 lat, a czytałam na forach, że rak jelita atakuje głównie ludzi po 40 roku zycia. Dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 57 lat mam rózne problemy z GÓZAMI na pzed ramienjach ma dwóch bokach bocznych o ruznei wielkości sa małe i duze cholernie bolą .Wiem ze muszę iść pod nóż .Ale cholerne się wiem co mam RAKA Ale jestam Biedna chora .CZY znalazł by sie taki człowiek zeby mi pomuc .ALE ja straciłam nawet ochote na ZYCIE a pomocy nie mam .Jestem DIEDACZKA zeby ktoś mugł mi pomugł moze i sa tacy ludziw na tym swiecie a w dodatku mie mam RENTY NIE MAM NIE TYLKO 92 ZŁ NZ SYNA KTURY UCZY na Kuchaza UWIESCIE W AOIA BIEDOTENA KRAIU ZAŁAMANIA JESTEM========================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×