Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonstrukcja pięty po usunięciu martwicy


Gość kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój Problem wygląda następująco. Mój mąż w czerwcu uległ poważnemu wypadkowi w pracy, miał zmiażdżoną nogę do kolana,złamania otwarte kości strzałkowej piszczelowej i kostki oraz zwichnięcie stawu skokowego.lekarze uratowali mu nogę chociaż groziła mu amputacja. Obecnie noga jest ładnie wygojona i czeka na przeszczep skóry,gdyż na krótko po złożeniu nogi w skórę wdała się martwica i musiała zostać w całości usunięta.Jest jednak problem ze stopą, a mianowicie z piętą.Była ona bardzo uszkodzona, tzn mięsień, bo kość piętowa nie została naruszona.W piętę wdała się martwica i lekarze usunęli ją 90%. Jest jeszcze słabo ukrwiona ale powoli zaczyna tam coś odrastać.Lekarze mówią że nie ma żadnej metody na wszczepienie czegoś w nią aby ją zrekonstruować i że mąż prawdopodobnie nie stanie na tą stopę.Chwytamy się już każdej deski ratunku i szukamy pomocy wszędzie. Może jest jednak jakiś nowatorski sposób który by nam pomógł. Może Pan Doktor o czymś takim słyszał, gdzie ewentualnie wykonują takie rzeczy. Czytałam wiele na temat chirurgi rekonstrukcyjnej, czy lekarze takiej specjalności wykonują takie zabiegi?Będę wdzięczna za pomoc.Pozdrawiam Kinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy dowiedziała się Pani może gdzie zrekonstruować piętę ? Mój chłopak też miał wypadek i auto zmiażdżyło mu tkankę, teraz nie może przez to chodzić. Jeśli ma Pani jakieś informację proszę o email.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn 14stoletni jest po wypadku miał bardzo zmasakrowaną piętę ,wdała się martwica ,bardzo głęboka ,przeszedł gorączkę sepsową i szybko musieli usunąć całą piętę.przewieźli nas do Trzebnicy gdzie ma mieć przeprowadzoną rekonstrukcję pięty Będzie miał przeszczepioną kość zbiodra i tkankę .Na przeszczep jedziemy 7sierpnia ponieważ jesteśmy teraz na przepustce w domu .Proszę spróbować ,Szpital Świętej Jadwigi w Trzebnicy.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Jacek

Jeżeli nie można rekonstruować piety - radykalną ostateczną metodą może być amputacja w podudziu (lub innym dogodnym miejscu) tak aby można było zaprotezować. Proteza może być wsuwana "jak but" na kikut ze skarpetką. Może być również na pasek nadkolanowy Protezy podudzia robione są z żywicy epokosydowej , są wytrzymałe i nie widoczne.  Całe oparcie jest wtedy na całym kikucie lub pod kolanem   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×