Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kamica żółciowa a zażywanie hormonów na przywrócenie miesiączki


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 miesięcy (zgidnie z zaleceniem ginekologa) biore systematycznie (codziennie po kilka tabletek hormonów). biorę je bo podczas rygorystycznego odchudzania zanikła mi miesiaczka. (nie mialam jej pol roku) hormony sa dwa luteina i estrofen. tydzien temu wykryto u mnie kamice żółciową. będę miała wycięty pęcherzyk żółciowy. czy to możliwe, że kamicę może spowodować przedawkowanie i łączenie hormonów? dodam że od kilku dni ich nie biorę bo miesiączka wystąpiła. na jednym z nich jest napisane : *powoduje kamice żółciową u więcej niż 1 na 100 kobiet a mniej niż 1 na 1000* mam 17 lat i nigdy nie jadłam tłusto i niezdrowo. genetycznych uwarunkowan do kamicy tez nie mam. czy może to być spowodowane hormonami? Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie jest to wina hormonów. W moim przypadku (bardzo młody wiek, antykoncepcja hormonalna przez 2 lata, pęcherzyk wycięty 3 tygodnie temu laparoskopowo) kamica w młodym wieku też była spowodowana hormonami. Wstępne rozpoznanie że to przez hormony postawił już lekarz na SOR, kiedy miałam napad kolki żółciowej, a chirurg operujący mnie to potwierdził. Ale wszystko należy skonsultować z lekarzem. Po resekcji pęcherzyka radziłabym konsultację u ginekologa i chirurga, czy możesz dalej przyjmować hormony. Niektórzy mówią że nie ma przeciwwskazań ale każdy organizm inaczej reaguje. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×