Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższone markery po usunięciu tarczycy przy raku brodawkowatym


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 31 lat i jestem 5 miesięcy po całkowitym usunięciu tarczycy , diagnoza to rak brodawkowaty tarczycy ( bez przerzutów do węzłów chłonnych ) . 5 miesiące po operacji zostałam skierowana na terapie jodem radioaktywnym i podczas pobytu w szpitalu zrobiono mi badania . Scyntygrafia wyszła w porządku , ale markery po terapii jodem 131 troszkę podwyższone ok. 2 . Lekarz powiedział , że może tak być gdyż na usg wyszło , że prawdopodobnie został kawałeczek tarczycy ( 2 razy robiono biopsję tego kawałka i za 1 razem było zbyt mało pobranego materiału a 2 tygodnie póżniej już nic lekarzowi nie udało się pobrać ) . Lekarz robiący biopsję powiedział , że to dobrze dla mnie bo jest to praktycznie nieunaczynione , więc nie powinno być to nic złego . Czy według pana taka sytuacja po operacji jest w porządku i jak to się ma do podwyższonych markerów bo troszkę się obawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Tak. Taka sytuacja jest dość normalna. Taki niewielki fragment pozostałego gruczołu tarczowego zapewne jest odnaczyniony i nieaktywny. Nie ma powodu do niepokoju. Trzeba oczywiście w takim przypadku być pod stałą opieką onkologiczną i endokrynologiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×