Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Regularne badania przy ryzyku zawału serca


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 34 lata.Chciałem się dowiedzieć czy po kilku latach, można stwierdzić czy osoba miała zawał? Mam nadciśnienie, miałem coś w rodzaju ataku, duszność, poszedłem na pogotowie ,zrobiono mi ekg i dostałem lekarstwo i mi przeszło. Na EKG wtedy nic nie było widać niepokojącego. Mam stresującą pracę ,dużo pracuję nawet po 12-14 godzin, jaki badania należy wykonywać regularnie. Mój wujek miał 2 zawały i boję się że to jest rodzinne. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawał nie jest *rodzinny* tak na logikę *) ale musisz pamiętać żeby dbać o siebie!! Jeśli EKG jest dobre to NARAZIE nie ma się czego bać...ale pamiętaj że właśnie przepracowywanie się, duży stres i niezdrowy tryb życia prowadzi do różnych zaburzeń w naszym organizmie a w szczególności narażone jest nasze serce...takież to życie teraz mamy a od chorób cywilizacyjnych możemy jedynie :uciekać* sami *) pozdrowienia aaa pytałeś o badania...hmm powiem jasno i wyraźnie: odwiedzenie czasem swego lekarza rodzinnego nie zaszkodzi :) a on Ci zapewne podpowie jakie badania powinieneś wykonać i oceni Twój stan zdrowia oraz podpowie co robić a co nie a także jak często się kontrolować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×