Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta przy obniżonej echogeniczności wątroby


Gość agata

Rekomendowane odpowiedzi

Wynik badania usg wykazał, iż moja wątroba jest jednorodna ale o nieco obniżonej echogeniczności bez zmian ogniskowych. Trzustka również jednorodna, prawidłowej wielkości, bez zmian ogniskowych, hypoechogenna. W jelitach znajduję się duża ilość gazów jelitowych (napojów gazowanych w ogóle nie pijam). Tydzień czasu mam wysoka gorączkę ( 38 - 39 C), która powraca natychmiast po skończeniu działania leku przeciwgorączkowego. Dziś zaczęłam kurację antybiotykiem na bazie penicyliny. Nadmienię, że karmię piersią, więc odżywiam się w miarę zdrowo, dziecku nic nie dolega, stopniowo zaczęłam wprowadzać posiłki smażone, czy np. majonez. Czy muszę zastosować restrykcyjną dietę, czy wystarczy lekkostrawną? Czekam na ogólne wyniki moczu i morfologii, czy mam je powtórzyć pod jakimś specjalistycznym kątem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę zastosować restrykcyjną dietę, czy wystarczy lekkostrawną? - wystarczy lekkostrawna Czekam na ogólne wyniki moczu i morfologii, czy mam je powtórzyć pod jakimś specjalistycznym kątem? - badania powinny być wystarczająca, ale jeszcze radziłbym wykonać ręczny rozmaz krwi oraz ocenić wskaźnik CRP (białko występujące w ostrych stanach zapalnych) - powinien Panią oczywiście dokładnie także zbadać lekarz rodzinny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×