Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem operowaną przepuklinę pachwinowa lewostronną 9marca 2011r. 45dni byłem na L4, po L4 miałem 3tyg urlopu wziąłem go do pewności, żeby nie mieć jakiś nawróceń, powikłań...a L4 nie chciałem tak mocno wydłużać niestety nadal ją czuje, a co gorsze teraz już z prawej strony, wiec poszedłem do chirurga i powiedział mi, że to normalne, ale z prawej strony pierścień jest osłabiony, ale jeszcze nie nadaje się do operacji mam przyjść za dwa miesiące na kontrole Do mnie jest aż nie zrozumiałe z czego mógłbym dostać tą przepuklinę prawostronną na prawdę przez ten okres trzech miesięcy się oszczędzałem, a tu takie coś znów dodam jak miałem lewostronną to ją zauważyłem teraz nie widać tylko ją czuje Moje pytanie jest np takie wiem że umie ją ograniczyć, wzmocnić odpowiednimi ćwiczeniami, ale chyba nie zbyt wiele bo ją *przesilę* proszę napisać co mam ćwiczyć i ile razy powiedzmy no z czego mogłem ją dostać znów*/ pracuje w górnictwie, mamy dalekie rejony może z tego chodzenia? nie wiem a poza tym mam 28lat i na prawdę jestem dobrze *zbudowanym człowiekiem* a tu takie coś*/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet mimo mocnych mięśni powłok brzusznych mogą zdarzać się przepukliny co jest związane z defektem genetycznym w syntezie odpowiednich włókien elastylowych zwartych w powięziach mięśniowych. Każdy rodzaj ćwiczeń wzmacniających Pana mięśnie powłok brzusznych są wskazane. Nie ma tu jakiejś w tym względzie zasady. Jednak jeśli ma Pan defekt w zakresie powięzi mięśniowych to w niczym nie zabezpieczy się Pan przed wystąpieniem przepukliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak moj przedmowca jestem po zabiegu przepukliny ,lewostronnej, pachwinowej.Zabieg byl wykonany w 2006 roku, przez pierwsze trzy lata odczuwalem dyskomfort w okolicach podbrzusza,po czym dolegliwosci te ustaly i wrocilem do sprawnosci fizycznej. ostatnimi czasy wrocil bol (dyskomfort) -trudny do okreslenia.Dolegliwosci te nie towarzysza mi codziennie, lecz w momencie gdy sie pojawiaja nie potrafie wykonac niektorych czynnosci zwiazanych z praca fizyczna...bardzo prosze o zestaw cwiczen ktore moglyby mi pomoc wrocic do normalnosci... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×