Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zastój w naczyniach limfatycznych przy przewlekłej niewydolności żylnej


Gość AGNIESZKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AGNIESZKA

Rozpoznanie: Przewlekła niewydolność żylna- niewydolna VSM sin.. Zmiany zwyrodnieniowe i choroba dyskowa kręgosłupa. Wywiad: od kilku lat żylaki kończyn dolnych, okresowo obrzęki i skurcze. Pacjentka schudła z 159kg do 86kg. Stan po żchz-z. BADANIE UKŁADU ŻYLNEGO KOŃCZYN DOLNYCH: 1. Powierzchniowe: w badaniu USG duplex-doppler układu żył powierzchniowych kończyny dolnej lewej stwierdzono niewydolne ujście VSM o średnicy 9mm, z patologicznym refluksem 2s. Pień niewydolny w odcinku udowym o średnicy 5mm z refluksem 2s. W zlewisku niewydolnej VSM żylaki w odcinku udowym i podudziowym. Nie stwierdzono świeżego materiału zakrzepowego. Ujście i pień VSM oraz żył od-strzałkowych wydolne bez patologicznego refluksu. Cechy zastoju w naczyniach limfatycznych. GŁĘBOKIEGO: w badaniu usg układu żył głębokich kończyn dolnych stwierdzono prawidłowy obraz anatomiczny. W próbie kompresyjnej nie stwierdzono materiału zakrzepowego w zakresie żył udowych wspólnych i powierzchniowych, podkolanowych i żył goleni. Układ zastawkowy wydolny, nie stwierdzono patologicznego refluksu przy próbie Valsalvy i kompresyjnej. Przepływ krwi dogłowowy , spontaniczny. Lekarz mi powiedział że mam słoniowaciznę nóg, czyli zaburzony układ limfatyczny. Poszłam z wizytą by dostać zgodę na operację żylaków, ponieważ mnie pieką, swędzą i strasznie bolą mnie nogi a lewa często drętwieje. Niestety nie dostałam tej zgody, usłyszałam tylko że operacja w moim przypadku wiąże się z powikłaniami. Mam zrobić zabieg laserowy i skleroterapię. Tak na prawdę to mnie na to nie stać a NFZ nie refunduje. Co ja mam w takim wypadku zrobić i o co chodzi że nie mogę być operowana, bo to nie zostało już mi wytłumaczone. Lek który mi przepisano Cyklo3forte nie pomaga. Proszę o pomoc w udzieleniu konkretnych informacji co ja mam z tym zrobić. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×