Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ćwiczenia po operacji kręgosłupa


Gość Iza

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam się zapytać po jakim czasie można zacząć wykonywać ćwiczenia po operacji kręgosłupa odcinka l5 s1 jestem trzy tygodnie po operacji i chce zacząć chodzić na gimnastykę i boję się czy to nie za wcześnie żeby coś nie uszkodzić. bardzo proszę o szybką odpowiedź. dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W karcie szpitalnej po wypisie jest wyraźnie napisane ja maiłem 2 zabiegi discektomie i femin... coś tam byłem operowany 2 godziny w klinice w IPiN w warszawie na drugi dzień po operacji pan rechabilitant przyszedł postawic mnie na nogi bo nawet nie mogłem się przekręcić na bok.Teraz jestem już tydzień po operacji czuję się o niebo lepiej noga już tak nie drętwieje.Szwy zdjęto mi po 7 dniach wizyte kontrolna mam po 30 dniach i w karcie napisane że rechabilitacja po następnych 30 czyli trzeba te 2 mieiące poczekać.ĆIERPLIWOŚCI TRZEBA CZASU ABY KRĘGOSŁUP SIĘ DOBRZE UŁORZYŁ.Zyczę zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ćwiczenia po operacji kręgosłupa raczej najwcześniej można wykonywać po około 3 miesiącach. Decyzję ostateczną w tej sprawie jednak powinien najlepiej podjąć lekarz, który Panią operował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Izo :) Ja miałem wycinaną przepuklinę na odcinku L4/L5 i miałem zabieg 6 lipca br. Wizytę kontrolną mam dopiero we wrześniu i prawdopodobnie dopiero się dowiem jakie ćwiczenia będę wykonywał. Jak do tej pory nie biorę tabletek przeciwbólowych i mnie nie boli, zobaczę jak będzie później. Co mogę robić to: chodzić, leżeć i siadać. Do 3 miesięcy zakaz dźwigania. Pozdrawiam Rafał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Miałem operacje na L4L5 w 2008 roku ,już tydzień po operacji czułem się świetnie zero bóli .do 2011 ....może to ciężka praca ......i się zaczeło zrobiłem rezonans magnetyczny ,wynik przepuklina nawrotowa na tym samym odcinku Poleżałem z miesiąc w łóżku bóle przeszły ,ale to nie koniec Teraz znowu ścieło mnie z nóg .Jak leże w łóżku nic mnie nie boli, ale jak zaczynam coś robić ból narasta {szczególnie jak siedzę } pewnie czeka mnie operacja ...niewiem co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×