Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ucisk w boku i wypychanie kręgów przy skoliozie bocznej


Gość M.M

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 41 lat . Od dziecka mam skoliozę boczną. Ciągle boli mnie kręgosłup i już nie idzie pracować. Uciska mnie w boku. Mam 35 stopni i kręgi wypycha w prawo. Boję się iść na operacje bo nigdy nie wiadomo czy się uda */ Proszę o pomoc. Piszcie jak wy macie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale w takim przypadku tylko skuteczne efekty może dać leczenie operacyjne. Trzeba w tej sprawie skonsultować się w ośrodku ortopedycznym, gdzie takie zabiegi się wykonuje. Jeśli wcześnie nie wykona się takiego zabiegu to może dojść do trwałych powikłań i następstw takiego skrzywienia, być może już nieodwracalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja mam wrodzone boczne skrzywienie kręgosłupa w odcinku szyjno-piersiowym w lewo i piesiowym w prawo oraz wadę wrodzoną półkręgi i kręgi motyle w odcinku szyjnym i piersiowym. Gdy zakończył się wzrost miałam około 45-50 stopni skrzywienia i nie zdecydowano się na operację a było to na początku lat 90 t-ych. Przez wiele lat pracowałam, ale teraz od 3 lat niestety choroba daje się we znaki. Bóle głowy, zawroty głowy, drętwienie rąk , bóle z lewej strony pod żebrami, uciski w mostku, zadiagnozowano astmę, żylaki, bóle nóg. Jedni mówią operować inni, że nie operować. A ja boję się, że za kilka lat w razie czego będzie za późno. Jak ktoś nie wie to myśli, że jestem zdrowa, ale dobry obserwator jak jestem ubrana zauważy odstającą łopatkę i niestety w okolicach brzucha, jest twz. garb żebrowy, widać go oczywiście dokładnie w bieliźnie. Nie wiem sama co o tym myśleć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×