Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odczynowy węzeł chłonny z zachowaną zatoką poniżej cieśni w tarczycy


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

*Obraz tarczycy jest typowy dla wola Hashimoto. Poniżej cieśni widoczny jest odczynowy węzeł chłonny wielkości ok.7mm,z zachowaną zatoką.Podobny węzeł chłonny widoczny jest przy dolnym biegunie płata lewego,poza tym nie stwierdza się zmian patologicznych na szyi. Wnioski-odczynowy węzeł chłonny przy wcięciu mostka w okolicy przedtchawiczej ,brak danych we wcześniejszych badaniach o jego obecności.Proponuję wykonanie biopsji w celu weryfikacji* Lekarz powiedział że tarczyca jest mocno zmieniona....Miesiąc temu był widoczny na usg węzeł tylko z lewej strony ,teraz jest też po prawej.Moje obawy budzi tak szybkie pojawienie się drugiego węzła,i co to jest ta zatoka?Lekarz mówił że węzły do 1cm są w normie ale biopsję zaleca abym mogła spokojnie funkcjonować ,bo zawsze jeśli ktoś przyłoży w tym miejscu głowicę to spyta się czy była robiona biopsja-przyznam że planuję zajść w ciążę i spokój jest mi potrzebny,ale samo zalecenie biopsji budzi we mnie potworny strach,że może te węzły na usg wyglądały nieciekawie,czy tak nisko zmienione węzły są typowe dla stanów zapalnych tarczycy?-proszę o odpowiedź.Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×