Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie palców u ręki i przykurcze dłoni przy zniesieniu fizjologicznej lordozy


Gość kongo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 42 lata.Prowadzimy z mężem gospodarstwo rolne.Od ok.2 lat mam problem z prawą ręką, barkiem, łopatką. Polega to na tym, że boli mnie szyja, ucho, głowa, drętwieje skóra z tyłu głowy, ręka od spodu cała boli aż do 4 i 5 palca. Wymienione palce drętwieją mi szczególnie nocą. Bywa że to drętwienie obudzi mnie nawet 4-5 razy w ciagu nocy. Ból odczuwam także w łopatce, szczególnie od strony kręgosłupa. Bywa, ze nie mogę przekręcić głowy w lewo,a także podnieść prawej ręki. Zdarza się że wypadają mi przedmioty i ciężko mi wykonywać precyzyjne czynności np. odwijanie cukierka, wybieranie drobnych z portfela. Byłam u neurologa i miałam MRI kręgosłupa szyjnego. W opisie było tylko obniżenie sygnału z krążków C2-C6.Neurolog dopatrzył się niewielkiej portuzji C5-C6 i zlecił powtórzyć badanie, bo to które mam jest zrobione na kliszy i bardzo niewyrażne( stary sprzęt podobno). W trakcie badania neurolog stwierdził też brak odruchów w podeszwie i stawie skokowym prawej nogi.Zalecono też konsultację ortopedyczną. Ortopeda podejrzewa zespół górnego otworu klatki piersiowej z uciskiem na splot barkowy. Byłam u torakochirurga, zrobiono badanie przepływu naczyń i wszystko jest w normie, więc do usunięcia I żebra się nie kwalifikuję. Podobno może być ucisk na splot barkowy.Powtórzyłam MRI kręgosłupa c. Oto wynik: Zniesienie fizjologicznej lordozy z tendencją do kyfozy na poziomie c3-c6.Wysokość krążków mk w normie, na poziomie c3-c6 możliwość początkowego ich odwodnienia. Wysokość i sygnał trzonów w normie. Na poziomie c5-c6 nieco węższy lewy otwór mk. W badaniu bez cech stenozy kanału kręgowego. W widocznym zakresie na poziomie th1-th2 niewielka centralna protruzja krążka mk, bez cech stenozy. Zmian śródrdzeniowych nie stwierdzam. Czy te zmiany mogą powodować takie dolegliwości?Dodam tylko że od miesiąca mam dziwne przygięcia dłoni do wewnątrz, takie przykurcze, które bardzo bolą i są takie dni że nawet woda z prysznica polana na ramiona powoduje ból. Na dłuższą metę to jest nie do zniesienia. Proszę o radę co z tym zrobić.Czy należy jeszcze wykonać jakieś badania splotu barkowego? Proszę o poradę , jakie badania trzeba by zrobic żeby to sprawdzić. Ja już powoli nie mam siły na to wszystko. Dwa lata biegania po lekarzach i dalej nie wiem co mi jest. Proszę o opinię. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te zmiany mogą powodować takie dolegliwości? - raczej tak niewielkie zmiany w zakresie odcinka szyjnego kręgosłupa nie powinny dawać aż takich dolegliwości jak Pani opisuje Proszę o radę co z tym zrobić.Czy należy jeszcze wykonać jakieś badania splotu barkowego? - radziłbym jeszcze w tej sprawie skonsultować się z neurochirurgiem oraz zastanowić się nad wykonanie TK klatki piersiowej (ocena górnego otworu klatki piersiowej oraz splotu ramiennego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Droga Ewo, czy mogłabyś mi napisać do jakiego lekarza chodzisz w Bydgoszczy i gdzie przyjmuje, a także na czym polegał zabieg który miałaś. Czy chodziłaś na NFZ czy prywatnie. Z tego co piszesz wnioskuje że miałaś podobne objawy. Wiesz, nawet ortopeda który próbował zrobić mi usg stawu barkowego, nie zrobił dokładnie bo głowica od usg powodowała ból przy dotknięciu. Czasami boli nawet wiejący wiatr. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kongo odpisuję na Twoje pytania więc ja byłam operowana na fundusz. Polecam dwóch lekarzy: dr.Dariusz Paczkowski (on mnie operował i mnie leczy dalej gdyż czeka mnie operacja kręgosłupa lędźwiowego) dr.Marcin Birski. Przyjmują w przychodni przyszpitalnej tel do rejestracji 523786153 oraz w przychodni ELMED tel do rejestracji 523461190 ( tu przyjmują na fundusz i prywatnie).Miałam zabieg usunięcia dysków mk C4/5,C5/6 i C6/7 wraz z osteofitami wpuklającymi się do kanału kręgowego i stabilizacji operowanych przestrzeni implantami. Ja nie miałam czucia w prawej ręce aż do palcy, straszne bóle szyi tzn w ogóle nie mogłam nią zbytnio poruszać była zblokowana ani w bok ani w dół. Trzymam kciuki i życzę szybkiej wizyty. Wierzę w to że postawią Ciebie na nogi i wrócą chęć do życia.Jak masz jeszcze jakieś pytania pisz na adres ewakacz42@op.pl teraz wyjeżdżam na wakację ale jak wrócę na pewno odpiszę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze, ból ręki, prawego barku, prawej strony szyi i twarzy, przygięcia dłoni do wewnątrz, ręka jest słaba, że ciężko nawet guzik zapiąć i puchnie .Do tego boli prawe oko, jest jakby mniejsze i mam kłopoty z przełykaniem. Oko boli od środka. Dostałam skierowanie na emg splotu barkowego. Jak Pan myśli, czy to coś wyjaśni? Łykam tabletki, ale one niewiele pomagają(rantudil). Rehabilitant zasugerował,że górny odcinek piersiowy może dawac czasami takie sensacje(th1-1h4). Może kręgosłup piersiowy również należałoby prześwietlić. Prosze o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tutaj jeszcze zagląda?? Co było przyczynom Twoich dolegliwości? Ja mam podobnie a MRI kręgosłupa szyjnego nie wykazał żadnych wielkich zmian, podobnie jak u Ciebie to co tam jest nie powinno dawać takich objawów. Te kłopoty z przełykaniem znam, zaciskanie się dłoni do wewnątrz, bóle barku itd itd itd tylko że ja nie mam tego przez cały czas, tak jakoś okresowo lekarze rozkładają ręce, przepisują tolperis i rechabilitacje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×