Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rehabilitacja po wyjęciu drutów Kirschnera i płytki LCP


Gość Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w grudniu 2010 miałem wypadek narciarski wskutek którego doznałem złamania z przemieszczeniem (rozdzieleniem się) i wklęśnięciem zewnętrznego kłykcia kości piszczelowej. Operacja polegała na wypełnieniu sporego ubytku substytutem typu Endobon i spięciu przy pomocy płytki LCP w połączeniu z broszą Kirschnera rozmiar 18. Pół roku rehabilitacji, już chodzę o własnych siłach, noga jeszcze słaba, ale nie o tym. Mam pytanie czy po wyjęciu owego *żelastwa* z mojej nogi, które jest planowane na lipiec będę potrzebował długiej rehabilitacji, czy będę musiał znowu długo leżeć, przez co znowu zanikną mięśnie i jak to generalnie będzie wyglądać, kiedy powinienem wrócić do sprawności, jaką do tej pory udało mi się osiągnąć? Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po wyjęciu owego *żelastwa* z mojej nogi, które jest planowane na lipiec będę potrzebował długiej rehabilitacji? - nie ma takowej potrzeby, z reguły po usunięciu drutów lub płytek nie stosuje się już rehabilitacji czy będę musiał znowu długo leżeć? - 2, 3 dni najwyżej jak to generalnie będzie wyglądać? - jeden dzień przyjęcie, w znieczuleniu w następny dzień usunięcie elementów ortopedycznych, a po zabiegu w następny dzień wypis do domu kiedy powinienem wrócić do sprawności, jaką do tej pory udało mi się osiągnąć? - od razu wraca się do sprawności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek

Chciałbym skorygować tę informację. Otóż właśnie wróciłem ze szpitala, zespolenie zostało wyjęte, ale czekają mnie 4 tygodnie chodzenia w odciążeniu, więc rehabilitacja niezbędna, w celu powrotu do dawnej sprawności. Co mnie nie zabije to mnie wzmocni, więc jest okej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×