Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból przełyku i języka po usunięciu migdałów bocznych


Gość Justyna 24 lata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna 24 lata

Witam, 9 czerwca zostałam poddana zabiegowi usunięcia migdałów bocznych pod znieczuleniem ogólnym. 11 czerwca zostałam wypisana ze szpitala i na kontrolach stwierdzono, iż wszytko goi się prawidłowo. Do dnia dzisiejszego ból nie ustąpił ani trochę, cały czas jest na tyle intensywny, iż pomimo przyjęcia Ketonalu forte problem sprawia mi nawet picie wody, do tego boli mnie cały przełyk i język na którym jest rana ( nacięcie, czy przygniecenie) do tego nie czuje jego części oraz silny ból uszu Ponadto, iż przyjmuje tabelki antykoncepcyjne i cykl miesiączkowy przebiegał do tej pory prawidłowo dostałam miesiączkę 2,5 tyg za wcześnie. Proszę o informację, czy może to wskazywać na jakieś powikłania oraz dlaczego ból nie ustępuje ani trochę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba w tej sprawie ponownie udać się na kontrolną konsulatcję do laryngologa. Na pewno po tak długim okresie dolegliwości pooperacyjne już powinny ustąpić. Może doszło do jakiegoś zakażenia rany po usuniętych migdałkach. Tylko laryngolog po bezpośrednim badaniu wyjaśni przyczynę utrzymujących się nadal dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin, 16 lat

Ja również mam problem. Kilka dni temu miałem wycięte migdały boczne. Czuję ostry ból przy przełykaniu, Najgorzej jest jak się obudzę po nocy. Czuję krótkotrwałe kłucia po bokach (w miejscach ran). Czy to wszystko jest normalne?? Nie mogę nic jeść poza arbuzem bo nie mogę gryźć ponieważ odczuwam ból przy ruszaniu językiem, mówieniu i w ogóle ruszaniu żuchwą. Co mam robić?? Aha i zapomniałem dodać że zmienił mi się głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na usunięcie migdałków podniebiennych szłam do szpitala Raszei w Poznaniu 7 maja 2012r zabieg miałam 8 maja wykonywany przez panią doktor Katarzyne Lemańską . Po zabiegu nie mogłam mówić , nawet problem sprawiało mi picie małymi łyczkami wodę , nie mogłam jeść bo tak mnie bolało w gardle i lewy bok języka który był biały i jakiś podrażniony , wygląda to tak jakby był pogryziony na bokach . ból jest nie samowity Ketonal pomaga mi na krótko , jame ustną szałwią płuczę bo jest silniejsza od rumianka . Dzisiaj mija 9 dni od zabiegu a ja nadal cierpie z powodu bólu schudłam 7 kg , dopiero od 3 dni mogłam przełknąć rosół to jedyne co nie sprawia mi bólu bo wcześniej przez 3 doby kompletnie nic nie miałam w ustach do jedzenia , nie chciałam się odwodnić tak więc piłam wodę mimo iż bolało i piekło . siedziałam w łóżku czy przed umywalką plując i jęczałam z bólu czasami do polika przykładałam lód . Dzisiaj pojechałam do Poznania na kontrolę lekarską pani doktor Lemańska stwierdziła że nie przyjmie mnie gdyż nie ma czasu i ma inne zajęcia i nie wie kiedy skończy , wkurzyłam się z mężem i poszłam piętro niżej do przychodni gdzie się w szpitalnej rejestracji zarejestrowałam na poczatku nie hcieli mnie przyjąć ale mój mąż się wkurzył bo 70 km jechaliśmy do szpitala i narobił gnoju , tak więc ordynator odziału otolaryngologii zszedł by mnie zbadac i zobaczyć , okazało się że ból języka jest dla tego iż podczas zabiegu został naruszony mój język i pani doktor narzedziami zachaczyła o jakiś nerw . Wkurzyłam się jak cholera jak to usłyszałam , na dodatek boli mnie lewa część szczęki i od wczoraj lewe ucho . Chciałabym by moje cierpienie się skończyło ale wygląda na to że jeszcze się długo pomęczę ... Dostałam recepte na antybiotyk który jest na bakterie stany zapalne i zakazenia . mma nadzieje ze szybko podziała i ból nie odwracalnie zaniknie ... uwierzcie że to co przechodze to juz wolałabym przejść poród niż tyle dni się męczyć z tak okropnym bólem , praktycznie człowiek ma na coś dobrego ochotę a tu psikus ból nie pozwala :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja miałam usuwanie migdałki 6 dni temu pierwsze dwa dni były super w porównaniu do tego co jest teraz. dostawałam 2-3 razy dziennie kroplówki z dniami ból nasilał po 5 dobie wyszłam ze szpitala ból jest okropny przez to ze po znieczuleniu ogólnym mocno ugryzłam język a do tego dochodzi brzydki zapach z ust jem raz dziennie i to coś miękkiego bądź w płynie biorę ketonal 100 dwa razy dziennie ale to i tak za mało :( boli okropnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×