Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opróżnienie torbieli w tarczycy


Gość Ula

Rekomendowane odpowiedzi

W prawym płacie mam torbiel 30 x30 mm. Miałam wykonaną biopsję, która nie wykazała zmian nowotworowych. Pani endokrynolog namawia mnie na usunięcie torbieli ze względów estetycznych. Z kolei mój lekarz pk radzi powstrzymać się, dopóki nie skończę karmić piersią. Słyszałam, że czasami opróżnia się taką torbiel - pani endokrynolog jednak nie jest zwolenniczką tego sposobu, bo twierdzi, że torbiel często znowu się wypełnia. Wyniki badań hormonalnych tarczycy i tsh mam w normie. Po operacji będę musiała przyjmować stale hormony - czy nie warto więc zaryzykować raczej opróżnienia torbieli? Proszę o pomoc w rozwianiu wątpliwości. Aha, zapomniałam dodać, że kontrolne usg pół roku po biopsji wykazało nieznaczne zmniejszenie się torbieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po operacji będę musiała przyjmować stale hormony - czy nie warto więc zaryzykować raczej opróżnienia torbieli? - raczej opróżnianie torbieli nie ma większego sensu, gdyż praktycznie pewnikiem jest, że taka torbiel ponownie wypełni się - w takim wypadku radzę leczenie operacyjne - przy częściowej resekcji tarczycy podaje się hormony tarczycy uzupełniające ich niedobór, ale jest szansa, że w przyszłości będzie można z ich podaży wycofać się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×