Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ucisk pod żebrem i wzmożone oddawanie moczu po zatruciu alkoholowym


Gość Dominik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat rok temu zatrulem sie duza dawka alkoholu zanotowano u mnie wtedy bardzo wysoki aspat 237 alat 104 bralem roznego rodzaju tabletki hepatil,syrimarol,esentiale forte aktualnie aspat alat jest w normie 22,12 jednak caly czas jak na poczatku wystepuja uciski pod lewym zebrem ..wydaje mi sie iz zaburzone oddawanie moczu jednak ma kolor normalny i co zaskakuje po tym roku napilem sie pierwszego jednego piewa po ktorym spuchly mi dlonie,palce prosze o jaka rade co mam robic.. oraz gdy naciskam na brzuch odrazu przy ostatnim zebrze czuc jakbym naciskal balon z woda jednak brzuch normalny bez zadnych opuchniec naprawde jestem zdesperowany..jesli mozna to wytlumaczyc to chociaz w 1/4 bylbym ogromnie wdzieczny..z gory dziekuje PS Ten rok temu mialem wykonywane USG i watroba byla w normie tak samo inne narzady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości w lewym nadbrzuszu na pewno nie są związane z patologią w zakresie wątroby. Radziłbym w chwili obecnej wykonać USG jamy brzusznej kontrolne (wykluczyć schorzenia śledziony). Także do rozważenia gastroskopia celem oceny górnego odcinka przewodu pokarmowego. Do oceny także badanie ogólne moczu określające stan dróg moczowych. O wszystkim powinien zadecydować lekarz po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×