Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odleżyna na pięcie po gipsie na złamaną piszczel u dziecka


Gość Renia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,czy na podstawie zdjęcia rendgenowskiego lekarz umie stwierdzić czy jesy złamanie czy nie? może mieć wąppliwosci? otóz 3 tygodnie temu mój syn 1,5 złamał nóżke w piszczelu .natychmiast w tym dniu pojechalismy do lekarza tn zrobił zdjęcie rendgenowskie i załorzył szyne ale stwierdzał że nie ma złamania. po paru dniach stan dziecka mnie zaniepokoił i spowrotem pojechałam do tego samego szpitala tam lekarz inny na podstawie tego samego zdjecia stwierdział złamanie i kazał załozyć gips na nogę 1,5 dziecka . po 12 dniach zgłosiłam się z dzieckiem w celu ściągnięcia gipsu okazało sie że na pięcie dziecka coś sie zrobiło noga sie zrosła a cos powstało na pięcie dziecka lekarz nie powiedział mi co to załozył opatrunek i odesłał do domu. byłam strasznie zaniepokojona i pojechałam do lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ dziecko źle sie czuło i zaczeło gorączkować. Lekarz dała sierowanie na chirurgię . Powiedziała że to początkowy stan marwwicy odleżyna Co to jest prosze o pomoc gdzie moge napisac skargę na lekarzy krórze skrzywdzili moje dziecko . proszę o poradę*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czy na podstawie zdjęcia rentgenowskiego lekarz umie stwierdzić czy jesy złamanie czy nie? - tak powinien może mieć wąppliwosci? - niestety czasami takie wątpliwości występują zwłaszcza w przypadku małych złamań, podokostnowych i u dzieci Takie powikłanie jak niewielka odleżyna po zastosowaniu gipsu usztywniającego często się zdarza. Jest to skutek ucisku miejscowego gipsu na skórę i tkankę podskórną w bliskiej okolicy z kością (np. piętową). Jest to naturalne powikłanie, które nie stanowi podstawy do skarżenia lekarza, który zastosował typowe leczenie jak w przypadku złamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×