Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wybrzuszenie wzdłuż szwu po operacji przepukliny z użyciem siatki


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem półtora tygodnia po operacji przepukliny z użyciem siatki. Wszystko zagoiło się bardzo ładnie, nic nie ropiało, rana mi nigdy nie krwawiła. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, dopiero po zdjęciu szwów które miało miejsce w piątek zauważyłem wybrzuszenie wzdłuż szwu. Jestem osobą szczupłą, przepuklinę miałem zdaniem chirurga bardzo malutką. To wybrzuszenie nie jest w miejsce gdzie miałem przepuklinę lecz dokładnie wzdłuż szwu. Wydaje mi się że po zdjęciu szwów jakoś ono mi się trochę powiększyło, rozeszło. To mnie nie boli, jak naciskam to nie czuję żeby tam się coś odprowadzało, to miejsce jest raczej takie twarde, na pewno nie jest miękkie. Jak bardzo mocno naciskam to czuję taki tępy ból ale przy lekki nacisku nie boli. Co jeszcze zauważyłem. To wybrzuszenie jest trochę mniejsze gdy siedzę natomiast gdy się podniosę do pozycji stojącej to się powiększa. Teraz chciałem zapytać, czy powinienem się niepokoić i pójść z tym jak najszybciej do lekarza czy może jest to normalne? Nie miałem nigdy w życiu żadnej operacji stąd mój brak wiedzy w tym temacie. Bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to tylko niewielki obrzęk w zakresie samej rany pooperacyjnej. Dość typowe dla tego typu operacji. Jednak radziłbym jeszcze w tej sprawie udać się na konsultację bezpośrednio do chirurga. Trzeba wykluczyć czy przypadkiem nie powstał krwiak pod raną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli okazało by się że to krwiak to czy on się ewentualnie sam wchłonie czy konieczna będzie kolejna operacja? Dodam jeszcze że to wybrzuszenie nie jest takie rozległe, rozchodzące się bardzo na boki. Ono jest raczej takiego stożkowego kształtu. Takie jakby dwu spadziste w szew (cięcie) jest na samej górze. Taka fałdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jestem po takiej samej operacji o również mam to wybrzuszenie, lekarz mi powiedział, że w takich zabiegach szew robi się na tzw zakładkę- podobnie jak szew w wewn stronie jeansów i stąd to wubrzuszenie, do pół roku ma zniknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×