Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Przemek Slupsk

Gojenie po zabiegu ropnia odbytniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemek Slupsk
Witam! Panie doktorze pare dni temu zaczat mnie bolec strasznie odbyt i udalem sie z wizyta do proktologa. Okazalo sie ze mam ropien odbytniczy i zabieg na miejscu ujmie mi cierpienie i bol i tak sie tez stalo. Mam pare pytanie Skad i jaka jest przyczyna tworzenia tego ropnia? Oraz jak dlugo po zabiegu to sie goi i jak o to dbac? oraz przez ile musze przykladac gaziki jalowe? Z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Ropień odbytu jest następstwem zakażenia gruczołu odbytu (bakterie beztlenowe, E.coli), który znajduje się w przestrzeni między zwieraczami lub od strony skóry (gronkowce). Zmiana powinna się goić około 3 tyg. Skuteczne mogą być nasiadówki z ciepłej wody stosowane co 2-4 godziny lub ciepłe okłady na operowaną okolicę. Również stosowanie diety bogatej w błonnik, która zmniejsza ryzyko zaparcia. Oczywiście dokładne przestrzeganie zaleceń lekarza, co do sposobu i częstości zmian opatrunków (!) oraz naturalnie należy utrzymywać staranną higienę okolicy odbytu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania
Witam:) mam pytanie: mój mąż w czerwcu 2011r. miał usuniętą przetokę okołoodbytniczą metodą Hipokratesa, założona nitka *wyszła* po 5!!! miesiącach a do tej pory rana nie zasklepiła się i nadal sączy. Nasiadówki, zmiana opatrunków i właściwa higiena to codzienność. Lekarz mówi, że nic złego się nie dzieje, trzeba czekać.... ALE ILE JESZCZE MOŻNA????? CZY TO NORMALNE ABY TAK DŁUGO NIE ZAGOIŁA SIĘ TA RANKA??? Proszę o kompetentną odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Łukasz
Najlepiej na usg transrektalne się udać i będzie wszystko jasne, bo jak wiadomo przetoka to trudna sprawa w wyleczeniu i potrafi się odnowić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania
czy takie usg robi każda pracownia czy są jakieś specjalistyczne?(mieszkamy w małej miejscowości) od kogo ma być skierowanie (NFZ refunduje?) ? i w ogóle co to badanie ma na celu? proszę o więcej informacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Łukasz
Na usg transrektalnym okaże się czy nastąpił nawrót przetoki (leczenie przetoki powinno przebiegać powoli do około 8 tygodni ale rok czasu to za dużo u mnie po pół roku po 1 operacji przetoki też nadal *ciekło* i na usg okazało się że jest nawrót). Potrzebne skierowanie od proktologa, wtedy NFZ refunduje lub wizyta prywatna (płatna) niestety mało jest miejsc gdzie w/w usg jest robione ja znam Warszawa Szpital na Solcu, Lublin i Otwock.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Wizyta u doktora wskazana, tu znajdziesz zdjęcia chorób odbytu http://www.bolimnie.com/anatomia/odbyt-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.