Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w boku i ciągnięcie w nodze


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Witam, Proszę o pomoc, ponieważ lekarze z Mińska Maz., którzy mnie badali niestety nie wiedzą, co mi jest? Od trzech miesięcy boli mnie w prawym boku w okolicach jajnika dodatkowo od jakiegoś miesiąca zaczęła mi ciargnąć prawa noga i w tym tygodniu doszły dodatkowo wymioty. Lekarz rodzinny skierował mnie do szpitala, gdzie wykonano mi badanie ginekologiczne z wykonaniem usg pod kątem zapalenia jajnika. Badanie wyszło dobrze bez żadnych zmian zapalnych i bez torbieli. Lekarze chirurdzy zaczęli podejrzewać zapalenie woreczka żółciowego ( wyrostek został wycięty w 2008 r.), następnie zapalenie trzustki, a na sam koniec wrzody na żołądku wszystkie ich przypuszczenia były błędne, bo dania wyszyły w normie zarówno z krwi, moczu i po gastroskopii. Jeden lekarzy podejrzewał, że mogę mieć kłopoty z jelitem gruby, a w najgorszym wypadku mógł mi się zrobić guz na żołądku od zewnątrz, ale pod tym kątem nie zostałam zbadana, bo zostało to zignorowane, bo podobno inne są tego obawy. Zostałam w dniu wczorajszym wypisana z szpitala z diagnozą bóle na tle nerwowym. A ja niestety się boje tym bardziej, bóle są coraz silniejsze, ciargnie mi noga a codziennie do jedźdżam z małym dzieckiem do pracy i niestety miałam już przypadek, że musiałam się zatrzymać, bo złapał mnie silny ból. Wcześniej ból pojawiał się na dzień brałam tabletki przeciwbólowe typu nurofen i przechodziło, obecnie już nie pomaga i od tygodnia biorę cetonal z no-spą forte. Dodatkowo z leków biorę cilest. Proszę o pomoc, jakie badania powinnam jeszcze wykonać, aby znaleźć przyczynę bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby coś dokładnie na ten temat można by napisać trzeba by przedstawić wyniki wszystkich badań. Czy miała Pani też wykonany RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa? Bóle mogą być związane z patologią tego odcinka kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Niestety nie miałam RTG. Byłam tylko badana pod kątem chirurgicznym i ginekologicznym, gdzie wykonano mi jak wcześniej pisałam tylko USG. Lekarze w szpitalu nie wykonali tego badania, może dlatego że nie zgłaszałam im bólu w okolicach kręgosłupa. Wczoraj właśnie mój lekarz rodzinny, tak jak Pan zasugerował, abym zgłosiła się do neurologa, ale czy to możliwe aby ból z kręgosłupa skupiał się w okolicy jajnika i promieniował do nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

cz.protr. 10,4 wsk. Quicka 107,6% INR 0,93 Na: 142 mmol/l K: 4,3 mmol/l AM 40 u/l CRP_9 mg/dl cukier 71 mg% kraet: 1 mg/100 bilirub cał. 0,3 mg/dl Miał wykonane USG jamy brzusznej przez Specjalistę Radiiologa podczas, którego nie wykryto żanych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×