Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek w okolicy kości ogonowej


Gość zmęczony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno wykryto u mnie torbiel pod koscia ogonowa, dzisiaj zauwazylem po prawej stronie kosci ogonowej kilka centymetrów nad ta torbielą cos w stylu guzek wydaje mi sie ze to nie jest żaden *syfek* do wyciśnięcia, posmarowałem maścią ichtiolową, co mam robic ? bardzo sie boję ze to może byc torbiel , jeżeli by tak było to jak to powstrzymac? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zmartwiona

Witam, mam 21 lat i bardzo nieprzyjemny, bolesny problem. Mam guzek w okolicy kości ogonowej po prawej stronie. Ból jest naprawdę uciążliwy, aż promieniuje. Nie mogę siedzieć normalnie, spać. Chociażby dzisiejsza noc była koszmarna, próbowałam spać na brzuchu, jednak nawet to sprawiało mi ból. Dodam, że jakieś 5 miesięcy temu miałam ten sam problem. Lekarz rodzinny (a w sumie nawet dwuch) stwierdziło, że to czyrak, choć na to nawet nie wygląda, dostałąm Dalacin i maść ichtiolową jakby to mmogło pomóc. Prawi dwa tyg brałam te tabletki i zmieniałam opatrunek z maścią. Nie przyniosło to żadnych efektów. Męczyłam się z tym około miesiąca. Jak przyszedł czas wizyty u chirurga guzek zaczął zanikać więc wizyte odwołałam. Jakby tego było mało w pachwinie pojawil mi się guzek, boli o wiele mniej. Czy to może mieć coś wspólnego ze sobą? Czy guzek przy kości ogonowej może być torbielą? Czy usunięcie to jedyny sposób na torbiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Zmartwiona: Praktycznie na pewno to czyraki, idź do dermatologa, niech Ci zrobi wymaz na gronkowca. Czyraki najlepiej leczyć jak mają postać jeszcze maleńkiej krostki. Ja miałam ostatnio taką przypadłość na kolanie. Od razu zaatakowałam Detreomycyną i maścią ichtiolową, na zmianę, bardzo dbałam o czystość tego miejsca. Nie wyciskałam. Trochę to paskudztwo miałam, ale nie bolało. A miałam tego trochę, ostatnia moja przygoda skończyła się stanem zapalnym i wizytą u chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 20 lat, dzień po sylwestra sobota,zaczęła mnie bolec kość ogonową, już tego nie wytrzymuje ból jest coraz silniejszy najgorzej jest w nocy :-( spie tylko na brzuchu ale i tak boli :-( nie chórze nie wiedzę, z lewej strony pośladki ma czerwone i napuchniete :-( robię zimne okłady i cieple .. Na chwilę pomaga, proszę pomoście :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×