Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawrót przepukliny pachwinowo mosznowej po operacji


Gość michal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 3 lub 4 tygodnie temu miałem operacje przepukliny pachwinowej - mosznowej lewostronnej. była dosyć duża jak stwierdził lekarz. Problem w tym ze po około 10 dniach zauważyłem pogrubienie właśnie po lewej stronie w worku . jest to w 80% podobne pogrubienie jak przed operacja. mowie ze w 80% ponieważ jest troszkę mniejsze. mniejsza objętość i długość. czy to może nawrot przepukliny ?. zaznaczam ze nie dźwigam niczego większość czasu spędzam w domu. Powiedziałem o tym lekarzowi prowadzącemu. stwierdził ze wszystko jest ok i jestem przewrażliwiony ( powiedział ze spowodowane jest to opuchnięciem nasieniowodów.). jednak mijają dni a *obrzęk* nadal jest. moje pytania brzmią następująco czy to może być nawrot? czy nasieniowód może tak opuchnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a badał Cie pod kierunkiem przepukliny? niech cie skieruje na usg, ja mam aktualnie taki sam problem ale ja jestem juz 3 mies po operacji i tez mam takie zgrubienie po obydwu stronach w miejscu gdize miałem dawniej przepukline. Zrobiłem USG które nic nie wykazało, dostałem antybiotyk na obrzęk stosuje go juz dzis 9 dzien i jesli cos zrobie ( nie podnoszac nic ciezkiego ani nic) to obrzek ciagle powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę ze po prostu mam nawrot.. jak lezę nic nie odczuwam tz małe żyłki , pochodzę chwilkę i robi mi się coś twarde i grube wiec wydaje mi sie ze obrzęk odpada.. jest porostu to samo co przed operacja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że doszło do nawrotu przepukliny. Musiałbym bezpośrednio Pana zbadać, aby ostatecznie w tej sprawie postawić diagnozę. W tak wczesnym okresie po operacji, gdy nie wykonywał Pan żadnego wysiłku wznowa przepukliny jest raczej niemożliwa. To zapewne obrzęk powrózka nasiennego, który bardzo często zdarza się po tego typu zabiegu i potrafi utrzymywać się nawet tygodniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam bylem u lekarza miałem robione badanie usg. nie stwierdził nawrotu . jego zdaniem jest to właśnie obrzęk powrózka. Odetchnąłem z ulga. Dostałem antybiotyki i zalecenie trzymać worek mosznowy wyżej (nosić przykładowy papier aby unosił jajeczka.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×