Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czerwone plamki na penisie po antybiotykoterapii


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od roku borykam się z problemem. Wszystko zaczęło się od anginy ropnej gardła i terapii antybiotykowej (o szerokim spektrum działania). Kilka dni po zakończeniu leczenie na penisie pojawiło mi się kilka niewielkich czerwonych kropek, które w przeciągu dnia podwoiły się, a następnie jakby zlały, tzn górna cześć penisa była zaczerwieniona i były na niej małe pecherzyki, które kolejnego dnia zrobiły się białe, nic nie szczypało i nie bolało, ale był nieprzyjemny zapach. W przychodni polecili mi clotimazolum smarowałem nim miesiąc krostki powoli znikały, ale nie do końca. Po dwóch miesiącach walki udałem się do dermatologa, który stwierdził kandydoze. Dostałem trioxal 2 x100mg codziennie, a później co 3 dzień, do tego maść Travocort. Po zaleconej terapii zaczerwienienie wciąż choć mniejsze to jednak było, dalej dostałem Pimafucort, a za kolejnym razem Travogen. po terapii mialo być okej a to co zostało miało zginąć, jednak było inaczej i wróciło. Zauważyłem ze po drastycznym ograniczeniu cukrów i odstawieniu leków, plamki się nie pojawiają, ale zaczerwienienie zostaje, a w momencie kiedy zjem kilka słodyczy krostki znów się pojawiają, obecnie jestem w połowie 4 miesięcznej terapii trioxalem ale nie widze zadnych efektów. proszę o radę. co to może być? jak to ugryźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×