Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wystająca klatka piersiowa przy skrzywieniu kręgosłupa


Gość coTOzaŻYCIE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość coTOzaŻYCIE

Witam, otóż mój problem polega na skrzywieniu kręgosłupa na początek wstawie zdjęcia RTG Z boku : http://imageshack.us/photo/my-images/857/dsadq.jpg/ Z przodu lub tyłu ( jak kto woli ) : http://imageshack.us/photo/my-images/508/sssdad.jpg/ Lekarz stwierdził że mam za małą kifoze i troche za dużą lordoze, mam wklęśnięcie między łopatkami i wystający kręgosłup w odcinku piersiowym ( troche poniżej środka pleców cały odcinek w dół jest wystający no i przy krzyżu się *unormalnia * : ) Do tego miednica jest jest niżej i noszę wkładkę 1 cm ... TERAZ NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE: Mam wystającą lewą stronę klatki piersiowej, nie tylko dolne żebra bo wyczytałem gdzieś, że to może być od serca itp. ale u mnie wystaje CAŁA lewa strona ( obojczyk, żebra i te inne kości co są po lewej stronie ciała ) Z tego wynika, że klatka wystaje bardziej o 1 cm, czy jest możliwe to tym skrzywieniem ? 1 cm niżej miednica, 1 cm krótsza noga to i może jest to wina tej miednicy ? Lekarz dał mi ćwiczenia na boczne skrzywienie kręgosłupa, dużo pływać i tyle ... w Listopadzie do kontroli, widział u mnie tą krzywą klatke i powiedział, że gdy byłem mały taka mi sie uformowała ale po obejrzeniu dokładnie książeczki zdrowia dziecka i spytaniu o to rodziców nic nie wynika o tym, że miałem krzywice w młodości... BŁAGAM! Powiedzcie, że dam rade, pare dni temu miałem przez dobre pare godzin łzy w oczach tylko dlatego, że załamałem się tym wszystkim ale teraz jestem wkurzony bo przez 2 lata żyłem z tym skrzywieniem a już mogłem coś robić a czasu coraz mniej. Prosze o rady, ewentualnie mogę jeszcze coś bardziej wyjaśnić ... Dla mnie to bardzo ważne, nawet lewy bark jest dłuższy od prawego *lol* Będzie 50* a ja i tak będę robił te ćwiczenia! Bylyby pomogły * /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo powiedzieć, wyobraż sobie, że starzy wbijają mi na banie, że *samo* się wyleczy jak tylko dorosne, aż nie chce mi sie ich słuchać a co dopiero masaże, powiedzą, że jestem tym co sobie choroby wymysla ( nie wiem jak to sie zwie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem co ty i lekarz zaradził mi pływać jak tobie, Zacząłem pływać co drugi dzień czyli Poniedziałek,Środa,Piątek,Niedziela. Natomiast we Wtorek,Czwartek i Sobotę intensywnie się rozciągałem i robiłem ćwiczenia.Jak chcesz być zdrowy to podczas tej rehabilitacji nie siadaj na fotelach i innych miękkich siedzeniach. Siadaj na twardych krzesłach i ściągaj łopatki do tyłu będąc wyprostowanym.Nie śpij na podwójnej poduszce i chociaż będziesz cierpiał bo rygor jest zawsze bolesny to nie możesz się poddawać.Każdego dnia udowadniaj sobie że masz przysłowiowe jaja a nie tylko osiągniesz sukces ale też będziesz miał lepsze samopoczucie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×