Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból szyi i potylicy przy napięciu więzadeł szyi


Gość AnjaOp

Rekomendowane odpowiedzi

Od trzech miesięcy dokuczają mi problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Napięcie mięśni ()prawej strony szyi * co ciekawe wszystkie objawy bólowe i neurologiczne skumulowane są po prawej stronie. Oprócz tego silne bóle potylicy, ciągnące się do prawej skroni, dziwne uczucie na twarzy ( nie jest to drętwienie, nie mam trudności z mową czy mimiką twarzy) , takiego ciągnięcia, napięcia od szyi). Co ciekawe jak jak boli głowy to przestaje szyja, jak mam napięcie w szyi to z kolei nie dokuczają mi bóle głowy wraz z mdłościami. Wykonałam MR odcinka szyjnego kręgosłupa, warstwy równoległe do blaszek granicznych trzonów C4-C5, C5-C6, C6-C7, C7-Th1. Wyniki. Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej, Poza tym obraz kręgosłupa szyjnego w badaniu MR w granicach normy. Wynik badania USG tętnic szyjnych i kręgowych. Wnioski: Zwężenie prawej tętnicy kręgowej bez istotnych zaburzeń przepływu. Badanie TK głowy: Mózgowie i móżdżek bez uchwytnych radiologicznie zmian ogniskowych. Zwapnienia w splotach naczyniowych komór bocznych mózgu. Zwapnienia w szyszynce. Układ komorowy nadnamiotowy, symetryczny, nieposzerzony. Poza tym struktury anatomiczne mózgowia, przestrzenie płynowe, kości pokrywy czaszki w wykonanym zakresie badania bz. Morfologia, OB, cukier ok. Tarczyca w lutym w normie. 2 lata temu robiona badanie na Boleriozę IGg i IGa ok. Skąd to ciągle napięcie prawej strony i bóle głowy.Rehabilitanci - każdy zaleca inne ćwiczenia. Już nie wiem co robić. Muszę chodzić do pracy ( umysłowa) co mnie jeszcze dobija ( siedzenie przed kompem). Przy chodzeniu z prawej strony ciągnie mnie w szyi i skroni po prawej stronie. Czy to mogą byc więzadła? ogólnie gdyby nie te dolegliwości to czuje sie b.dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×