Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pojawianie się guza przy odbycie podczas wypróżniania


Gość Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam 22 lata od jakiś 20 miesięcy mam przy odbycie około 2 cm guza który pojawia się przy oddawaniu stolca. Guz ten utrudnia oddawanie kału powoduje iż muszę się mocno napinać aby się załatwić mam także uczucie nie pełnego wypróżnienia. Dodam również że co kilka dni boli mnie brzuch który powoduje biegunkę. Ból ustaje gdy całkowicie się wypróżnię powodując również podrażnienia w okolicach odbytu rezultatem którego jest pieczenie oraz ślady krwi na papierze toaletowym. Kał zazwyczaj jest normalnej szerokości czasami koloru ciemnego nie zaobserwowałem w nim śladu krwi, pojawiają się natomiast ślady kwi na popierze jak wspomniałem wcześniej w wyniku podrażnienia w jego okolicy. Nie wiem co to może być, boje się iść tym do lekarza obawiając się ze to może być coś poważnego bardzo proszę o opinię i poradę. Pozostając z wyrazami szacunku Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki guz okresowo pojawiający się zwłaszcza w czasie wypróżniania się to zapewne żylak odbytu. Trzeba w tej sprawie udać się na konsultację do chirurga najlepiej proktologa. Taki guz może wymagać leczenia operacyjnego. O wszystkim zadecyduje chirurg po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×