Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatia


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otrzymałam wynik badania RTG (treść poniżej), jakie mi grożą powikłania, na co powinnam uważać i jak mogę sobie pomóc we własnym zakresie zanim odbędzie się wizyta u lekarza (termin mam za 2 m-ce)? Np. czy mogę chodzić na masaże pleców? Czy konieczna będzie operacja? Odczuwam silny ból pleców i mam problemy z chodzeniem - często się potykam i przewracam. Proszę o pomoc. Wynik bad. RTG: Znaczne zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatia na poziomie L-5-S-1. Poza tym umiarkowane zm. zwyr. Nieduży fragment o wysyceniu kostnym przy górno-przedniej krawędzi trzonu kręgu L-4 -oderwanie niewielkiego fragmentu kostnego. Wzmożona lordoza lędźwiowa . Poziome ustawienie kości krzyżowej. Nieduże prawostronne skrzyw. kr.lędźwiowego. Stawy krzyżowo-biodrowe w normie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki obraz RTG wymaga pogłębienia diagnostyki o wykonanie rezonansu magnetycznego celem dokładnej oceny patologii. Zmiany tego typu w RTG mogą nawet doprowadzić do paraliżu kończyn dolnych. Na pewno w tej sprawie trzeba skonsultować się z neurologiem. W takiej sytuacji najlepsze byłoby leczenie rehabilitacyjne. Jednak jeśli w rezonansie dyskopatia byłaby znacznie nasilona do rozważenia leczenie operacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po RM i konsultacji zalecono operację kręgosłupa. Mają oczyścić kręgi ew. wymienić 2 z nich oraz usunąć odłamany fragment kręgu, ostateczna decyzja zapadnie po *otwarciu* wszystkiego na stole operacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×